Filip Chudý Samospráva

Voľby už majú svoj termín: Nového starostu bude mať aj Horný Lieskov

Horný Lieskov si bude voliť nového starostu. Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí vyhlásili na máj 2021.

Ilustračný obrázok k článku Voľby už majú svoj termín: Nového starostu bude mať aj Horný Lieskov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa majú konať 15. mája 2021. Termín určil podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽANO), ktorý momentálne zastupuje predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina). Rozhodnutie o vyhlásení volieb zverejnili na portáli Slov-lex. Voľby sa majú konať v 19 obciach.

Hľadajú náhradu

Starostu si majú voliť v piatich slovenských obciach, jednou z nich je aj Horný Lieskov (okres Považská Bystrica).

Ako je známe, predchádzajúci hornolieskovský starosta Andrej Torda (nezávislý) presedlal na stoličku prednostu Okresného úradu Považská Bystrica.

Zmeny starostov

Doplňujúce voľby sa už konali 3. októbra v 48 obciach. Medzi nimi boli aj obce Jasenica a Visolaje. Novou starostkou Jasenice sa stala Martina Zelenáková (nezávislá), ktorá nahradila Richarda Pekara (SaS, OĽaNO, PS, Zmena zdola, DÚS, Nova), krotý odišiel pracovať na Úrad vlády SR. Visolaje po novom vedie ako starosta Peter Janík (nezávislý). Ten nahradil Vincenca Hrenáka (nezávislý), ktorý sa vzdal funkcie zo zdravotných dôvodov.

Doplňujúce voľby sa vyhlasujú v prípade, ak sa v niektorej obci nekonali, alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie