Rôzne Krimi

Vodiči z okolia Považskej, dajte pozor: Na známej ceste začínajú obmedzenia

Aktualizácia dopravného značenia obmedzí dopravu na známej ceste blízko nás. Čo sa tam bude meniť?

Ilustračný obrázok k článku Vodiči z okolia Považskej, dajte pozor: Na známej ceste začínajú obmedzenia
Zdroj: TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) čiastočne obmedzí dopravu na rýchlostnej ceste R6 v úseku Púchov – diaľničný privádzač. Dôvodom je aktualizácia trvalého dopravného značenia. Dopravné obmedzenia sa začnú v utorok 7. mája a potrvajú do 30. júna. Ako o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová, doprava bude vedená dočasným dopravným značením. Obmedzenie bude iba čiastočné v miestach realizácie prác.

„Aktualizáciou trvalého dopravného značenia NDS zabezpečí výmenu starého dopravného značenia za nové v zmysle platnej legislatívy. Nové dopravné značenie bude v novej grafike a type písma,“ priblížila hovorkyňa.

Križovatka Beluša (R6 a I/61) sa nazve Beluša – juh a križovatka Dolné Kočkovce (R6 a I/49) sa nazve Beluša – sever. V križovatke Beluša – sever sa doplnia dopravné zariadenia, ktoré upozorňujú na vjazd do protismeru na R6 od cesty I/49.

Zjazdová vetva z diaľnice D1 na rýchlostnú cestu R6 od Žiliny v smere do Púchova a výjazdová vetva z rýchlostnej cesty R6 na diaľnicu D1 v smere na Bratislavu sa zmenia z dvojpruhovej na jednopruhovú vetvu, čím sa zabezpečí bezpečnejší prejazd vozidiel a zjednoduší sa výkon údržby.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie