Filip Chudý Rôzne

Vodiči, pripravte sa: Na Orlovskom moste menia dopravné obmedzenia

Počas rekonštrukcie Orlovského mosta prišlo na ňom k dopravným obmedzeniam. Doterajší stav sa však mení a nastáva iná organizácia dopravy na moste.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pripravte sa: Na Orlovskom moste menia dopravné obmedzenia
Zdroj: Dnes24.sk

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke upozorňujeme motoristickú verejnosť, že v súvislosti s výraznými dopravnými obmedzeniami, ktoré sú v meste Považská Bystrica na ceste II/517 v km 0,000 až 0,830 v úseku cesty Orlovský most v rámci realizácie stavby „Rekonštrukcia cesty č. II/517 Považská Bystrica (most Orlové) – Domaniža – I. a II. etapa“, nastanú zmeny.

Od nedele 29. septembra v čase od cca 09.00 h bude realizované presmerovanie vedenia dopravy z terajšieho stavu.

Ten je taký, že cestná premávka je v celej dĺžke úseku vedená v dvoch protismerných jazdných pruhov (trvanie dopravných obmedzení do 31. mája 2020), pričom sa zmení do nasledovnej úpravy:

  • v úseku od križovatky ciest II/507 a II/517 (začiatok mosta pri Orlovom, pozn.) budú od nedele dva protismerné jazdné pruhy v novo zrekonštruovanom úseku cesty II/517
  • v úseku od križovatky ciest II/517 a diaľničného privádzača diaľnice D1 Považská Bystrica – centrum (v strede Orlovského mosta, pozn.) bude cestná premávke vedená v pôvodnom profile cesty II/517, t. j. v smerovo rozdelenej štvorpruhovej pozemnej komunikácie.

Doprava bude usmerňovaná a riadená umiestneným prenosným dopravným značením a dopravnými zariadeniami, prípadne riadená príslušníkmi PZ a osobami spôsobilými a poučenými na riadenie cestnej premávky. Doplnil krajský policajný zbor.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Od tohto víkendu nastala aj zmena v MHD, keď prestal premávať posledný kĺbový autobus a začali jazdiť midibusy.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie