Filip Chudý Kultúra

Víkendový skok z leta do jesene: Plánované akcie v Považskej a okolí

Počas najbližšej nedele sa oficiálne začne jeseň. Tento víkend prináša so sebou do Považskej Bystrice a okolia veľa zaujímavých akcií. Kde a kedy?

Ilustračný obrázok k článku Víkendový skok z leta do jesene: Plánované akcie v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Považskobystrický jarmok

21. septembra o 10:00, centrum mesta

V Považskej Bystrici sa bude konať už 23. ročník tradičného jarmoku, ktorý ponúkne aj tento rok bohatý program. Príďte sa zabaviť do centra mesta.

Otvorenie detského dopravného ihriska

21. septembra o 15:00, školské ihrisko v Papradne

Obec Papradno a Základná škola s materskou školou v Papradne pozývajú v piatok o 15:00 na otvorenie detského dopravného ihriska v areáli školy. Pripravené sú súťaže pre deti a nebudú chýbať ani detské atrakcie.

Hokejbal: Považská Bystrica – Petržalka

22. septembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Po domácej výhre 2:0 nad Kežmarkom prehrali naši hokejbalisti rovnakým spôsobom vo Svidníku. Teraz sa chcú vrátiť na víťaznú vlnu.

Obecné hody Udiča

22. septembra o 14:30, Udiča

Udiča bude hodovať. O zábavu sa postarajú žiaci zákaldnej školy, Poniklec, Nimničanka, Udičanka, Hatňanka, Lieskovanka, skupina historického šermu. Bude tiež ohňová šou.

Nebezpečná láskavosť

22. septembra o 18:30, kino Mier

Dokážeš udržať tajomstvo? Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie, aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom, a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta.

Hasičský ples

22. septembra o 19:00, Kultúrny dom Sádočné

Dobrovoľní hasiči zo Sádočného pripravili svoj ples, na ktorom sa o dobrú zábavu bude starať skupina Akord. Nebude chýbať ani tombola.

Futbal: Považská Bystrica – Trenčín

23. septembra o 12:30, futbalový štadión

Považskobystrické futbalistky privítajú v nedeľu lídra svojej skupiny druhej ligy, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Ideálny čas, aby mu naše baby zobrali všetky tri.

Axel a tajomstvo planéty Kepler

23. septembra o 16:00, kino Mier

Bez odvahy nemá život zmysel! Mladí hrdinovia vesmírneho dobrodružstva sú toho skvelým príkladom. Kedysi nádherná planéta Kepler je dnes vyprahnutá a na pokraji zániku, pretože pozemšťania v honbe za zdrojom super energie vydrancovali jedinečný Kvet života. Odvážni mladí obyvatelia planéty Kepler – Axel, Gaga a Bono sa rozhodnú nasledovať starú legendu a vydávajú sa hľadať semienko života do oázy skrytej v ničivej sopke, aby zachránili svoj domov. Animovaný film.

Predátor: Evolúcia

23. septembra o 18:30, kino Mier

Pred viac ako tridsiatimi rokmi sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na našu planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Americké sci-fi.

Lukáš Slamka a Ondrej Králik: Krajinou dňom i nocou

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrických autorov, ktorí sa venujú krajinkárskej fotografii a krajinkárskej astrofotografii. Na výstave sa prezentujú 22 veľkoformátovými fotografiami, ktoré ukazujú krásy prírody a nočnej oblohy. Výstava potrvá do 25. septembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie