Filip Chudý Kultúra

Víkend nebude len o voľbách: Zabaví nás aj legendárny SĽUK

Vonku sa oteplilo a marec otvára svoje brány. Prichádza tak ideálny čas na zábavu v Považskej Bystrici a okolí. A to aj počas volebného víkendu.

Ilustračný obrázok k článku Víkend nebude len o voľbách: Zabaví nás aj legendárny SĽUK
Zdroj: TASR

Hádzaná: Považská Bystrica – Košice

28. februára o 19:00, športová hala

V nadstavbovej časti bojujú naši hádzanári o čo najlepšie miesto pred play-off. Ak si chcú poistiť druhú priečku, treba zvládať domáce duely. A ten proti Košiciam môže byť kľúčový.

SĽUK 70 rokov

28. februára o 19:00, kino Mier

Slovenský ľudový umelecký kolektív si v roku 2019 pripomenul 70. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti uviedol okrem iných programov aj reprezentačný program 70 rokov, v ktorom divákovi ponúkol pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.

Cool kvíz liga pokračuje: Zostav tím a príď sa zabaviť!

28. februára o 19:15, KC Cooltajner

V piatok bude pokračovať ďalším kolom Coolkvíz liga. Pravidlá ostávajú nemenné, aj tentoraz na vás čaká púť kôl a záverečná rozstrelovka.

The3

28. februára o 22:00, Umelci B2 Klub

Hudobný večer.

Malalata

28. februára o 22:00, Subway club

Hudobný projekt Malalata, pôsobiaci na scéne už 12 rokov, je synonymom pre jedinečnú fúziu balkánskych rytmov, cigánskej hudby, reggae a svetovej hudby. Dvojica slovenských dídžejov spája tieto rytmy do osobitých setov, ktoré dopĺňa o nespútanú a nákazlivo energické predstavenie.

Slovenský pohár v tradičnom karate a kobudo

29. februára o 10:00, telocvičňa OA

Telocvičňa Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici bude dejiskom 3. kola Slovenského pohára v tradičnom karate a kobudo.

Futbal: Považská Bystrica – Domaniža

29. februára o 10:00, umelá tráva

Záverečné prípravné stretnutie mužov Považskej Bystrice v rámci zimnej prípravy. V generálke privítajú Domanižu.

Športový deň pre deti

29. februára o 15:00, Madagaskar-cafe and fun

Sú jarné prázdniny a už neviete kam s deťmi a ako ich unaviť?? V Madagaskare pripravili pre nich veľa zaujímavých športových aktivít. Venovať sa im budú animátory.

Ľadová sezóna 3

29. februára o 16:00, kino Mier

NeNORMálny ľadový medveď Norm spolu s nezničiteľnými lumíkmi je späť. Cool partička bude tentoraz zasahovať až v ďalekej Číne. Celý Sever je hore nohami z príprav na svadbu Normovho starého otca, ktoré má na starosti Norm. Animovaná komédia.

Tempos

29. februára o 18:30, kino Mier

Tento hudobný dokument rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol – prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku.

Hokejbal: Považská Bystrica – Petržalka

1. marca o 13:00, hokejbalové ihrisko

Považskobystrickí hokejbalisti bojujú o čo najlepšiu pozíciu pre play-off. Šancu majú aj na víťazstvo v základnej časti. Potrebujú však zvládať domáce stretnutia.

Krst knihy Taká bola Považská Bystrica

1. marca o 15:00, Hotel Gino Park Palace

Krst knihy pána Milana Belása, ktorá má názov Taká bola Považská Bystrica.

Ježko Sonic

1. marca o 16:00, kino Mier

Super rýchly ježko Sonic z cudzej planéty sa spojí s výrazne pomalším vidieckym policajtom, aby prekazili plány vynaliezavého Dr. Robotnika, ktorý chce s pomocou Sonicových schopností ovládnuť svet a celý vesmír.

Slušní chlapci

1. marca o 18:30, kino Mier

Režisér a scenárista Guy Ritchie opäť prichádza so štýlovou akčnou komédiou plnou hereckých hviezd. Dej sa točí okolo Američana Mickeyho Pearsona, ktorý si v Londýne vybudoval výnosné marihuanové impérium. Keď sa v podsvetí začne šuškať, že chce skončiť s biznisom a odísť z trhu, rozbehne sa kolotoč klamstiev, úplatkov, vydierania a zákerných podrazov, v ktorom chce každý zo zúčastnených získať čo najväčší podiel pre seba.

FotoRozkvet 2019

Kino Mier

Repríza výstavy fotografií z 19. ročníka letnej fotografickej súťaže organizovanej VMČ Rozkvet. Výstava potrvá do 31. marca 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a cez víkendy počas prevádzky PX Centra.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Toto je legendárny SĽUK.

SĽUK
11
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie