Filip Chudý Rôzne Video

VIDEO a FOTO: Zmodernizovaná časť považskobystrickej stanice sprístupnená

Železničná stanica v Považskej Bystrici je pre cestujúcich opäť o niečo komfortnejšia. Ponúka lepšie cestovanie vďaka týmto novinkám.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO: Zmodernizovaná časť považskobystrickej stanice sprístupnená
16
Galéria

Modernizácia železnice pri našom meste pokračuje ďalej, pričom najnovšie priniesla vynovenie úseku medzi Považskou Teplou a Považskou Bystricou. Ako nám prezradila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková, ukončenie modernizácie na danom úseku prebehlo v piatok 7. septembra o 8:00. „Po tomto termíne sa budú robiť dokončovacie práce na osadení protihlukových stien, dokončenie prístupových komunikácií a plôch a rôzne drobné úpravy,“ ozrejmila.

„Od prvého septembrového piatka 8:00 už vlaky jazdia na považskobystrickej železničnej stanici aj k prvému nástupišťu, ktoré bolo sprístupnené pre verejnosť. Podľa vyjadrenia príslušného správcu po štvrtkových technických prehliadkach by mali byť výťahy na stanici v priebehu piatka uvedené do predčasného užívania a sprevádzkované,“ opísala novinky pre cestujúcich v našom meste Pavliková.

Čo sa týka informačných tabúľ, tie budú podľa slov hovorkyne ŽSR funkčné pravdepodobne až ku novej zmene grafikonu, t.j. v decembri 2018, pričom vo vestibule majú byť osadené do konca novembra 2018. „Do termínu 7. septembra 2018 neboli splnené všetky zákonné podmienky pre prevádzkovanie,“ vysvetlila dôvod, prečo neboli teraz spustené do prevádzky.

Žiadne iné novinky sa v ŽST Považská Bystrica podľa Pavlikovej momentálne nechystajú.

Zdroj: Dnes24.sk

„Od 15. septembra 2018 do 15. decembra 2018 sa bude modernizovať úsek 1. traťovej koľaje od ŽST Považská Teplá po výhybňu Plevník-Drienové. V danom úseku budú jazdiť všetky vlaky po 2. traťovej koľaji a obmedzenie rýchlosti vlakov okolo pracovného miesta bude pre všetky vlaky 50 km/h,“ dodala hovorkyňa ŽSR.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Železničná stanica v Považskej zmenená: Zábery z opäť otvoreného 1. nástupišťa
16
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie