Filip Chudý Rôzne Video

VIDEO a FOTO z demolácie lávky v Považskej: Odborník o tom, ako išla dole

Na sídlisku Rozkvet prebehli búracie práce na tamojšej lávke, ktoré si môžete pozrieť na záberoch. Ako prebehli?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO z demolácie lávky v Považskej: Odborník o tom, ako išla dole
30
Galéria
Zdroj: Mestská dopravná spoločnosť

Lávka na Rozkvete, ktorá pre peších spája najväčšie považskobystrické sídlisko s centrom mesta, bola počas stredy 19. septembra z drvivej časti zdemolovaná. Ako nám prezradil Štefan Cedzo, produktový manažér búracej firmy Erson, demolácia lávky začala o 9:00. „Dohliadali na to zástupcovia mesta, polície a ďalších zastúpených organizácií. Ešte predtým sa odstavila komunikácia a osadilo sa dočasné dopravné značenie. Následne sme sa do lávky zahryzli, pričom predpoklad bol maximálne dva dni práce, no radi by sme to stihli už za jeden,“ povedal.

Ako ďalej uviedol, stará lávka sa separuje na odpad, železo, betón či asfalt. „Rozdrvíme to a odvezieme na recyklačný zberný dvor, kde to budú recyklovať, aby sa materiály dali ďalej použiť v stavebníctve,“ vysvetlil. Tiež nás zaujímalo, ako náročné ju bolo demolovať.

„Časť lávky ponad cestu držala ešte ako-tak, ale bolo už okom viditeľné jej veľké poškodenie, že z toho odpadávali kusy na zem. Čo sa týka bočnej časti lávky, konkrétne tých dvoch prístupových častí, do nich sme len trochu opreli a už boli dole,“ konštatoval Cedzo.

Podľa jeho slov by to najneskôr vo štvrtok chceli mať čisté, aj preto nasadili viac mechanizmov, aby sa to urobilo rýchlejšie. „Potom nastúpi ďalšia firma, ktorá bude betónovať podporné časti. My lávku zbúrame, priestor vyčistíme a stavbu prenecháme ďalším,“ doplnil.

Zdroj: Dnes24.sk

Hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková informovala, že búracie práce a práce na výstavbe novej lávky si vyžadujú investíciu približne 250-tisíc eur. „Práce by mali prebiehať zhruba jeden mesiac, občania sa tak novej lávky dočkajú približne v polovici októbra,“ dodala.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Demolácia lávky na Rozkvete: Pozrite si ju na záberoch
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie