Filip Chudý Rôzne

Vianoce v Považskej: Vieme, ako bude vyzerať nová výzdoba! VIZUALIZÁCIE

Vianočné sviatky v našom meste začínajú klopať na dvere, s čím súvisí aj inštalácia vianočnej výzdoby. Tá tohtoročná bude vynovená. Ako má vyzerať?

Ilustračný obrázok k článku Vianoce v Považskej: Vieme, ako bude vyzerať nová výzdoba! VIZUALIZÁCIE
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Vianočné sviatky sa blížia a spolu s nimi prichádza do nášho mesta opäť vianočná výzdoba, ktorá by mala byť podľa správ z radnice kompletne pripravená 6. decembra, kedy sa bude v Považskej Bystrici konať podujatie Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta, v rámci ktorého sa už tradične slávnostne rozsvecuje mestský vianočný stromček.

Tohtoročná vianočná výzdoba bude ale čiastočne iná, čo ovplyvnil fakt, že v lete sa dokončila rekonštrukcia centrálnej mestskej zóny v okolí fontány pri Hypernove, preto mesto podľa slov vlastnej hovorkyne Ivety Kováčikovej investuje do vianočnej výzdoby aj v tejto časti mesta. „V zrekonštru­ovanej centrálnej mestskej zóne pribudnú viaceré dekoračné prvky. Mesto do novej výzdoby investovalo približne 37 000 eur,“ informovala Kováčiková.

Nová výzdoba

Tá prezradila, že pribudnú nové dekorácie na stožiare verejného osvetlenia v okolí fontány v tvare snehových vločiek, kompletne bude vyzdobený hudobný pavilón, vo fontáne pribudnú svetelné prvky s efektom tečúcej vody, medzi fontánou a detským ihriskom sa umiestnia dvaja svetelní anjeli vo veľkosti 3 m a 4 m. Nový šat získa aj priestor v okolí kina Mier, vchody do kina a vyzdobený tu bude tiež vianočný stromček.

Vianočná výzdoba v Považskej: Vizualizácia nových častí
8
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

„Výzdoba pred mestským úradom bude rovnaká ako vlani, nakoľko sú všetky prvky nové. Vianočná výzdoba bude ako každý rok aj v ostatných mestských a prímestských častiach, kde sa najčastejšie aplikuje žiarovkový dekor na stĺpy, rôzne girlandy, prípadne stromček s ozdobnými reťazami,“ doplnila Kováčiková.

Centrálna mestská zóna sa podľa slov primátora mesta Karola Janasa stáva vďaka rekonštrukcii kompaktnejšou a ľudia oveľa viac ako v minulosti využívajú nové komunikácie popri Domanižanke, preto mesto chcelo vianočnú atmosféru priniesť aj do týchto častí. Zároveň Janas verí, že nová výzdoba sa bude Považskobystri­čanom páčiť.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Cena za nové koše v Považskej: Vymenia ich aj pod vašimi oknami? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie