Filip Chudý Hádzaná

Veľký zápas v Považskej sa blíži: Fanúšikovia sa môžu tešiť na prekvapenia

Do nášho mesta zavíta klub zvučného mena. Pred blížiacou sa európskou konfrontáciou sme zisťovali novinky z nášho klubu.

Ilustračný obrázok k článku Veľký zápas v Považskej sa blíži: Fanúšikovia sa môžu tešiť na prekvapenia
Zdroj: Barbora Talačová

Tretiu sezónu za sebou sa hádzanári MŠK Považská Bystrica predstavia v osemfinále Vyzývacieho pohára. Po holandskom Hurry-Up a portugalskej Madeire, s ktorými sme v tejto fáze súťaže vypadli v konečnom súčte vždy veľmi tesne, tentoraz budeme čeliť ruskému HC Neva Petrohrad. Prvý zápas hráme doma v sobotu 9. februára o 18:00, odveta sa hrá budúci piatok v Rusku. „Chceme odohrať čo najviac európskych zápasov, preto urobíme maximum, aby sme postúpili. Oproti minulým rokom máme teraz asi najsilnejšieho súpera, ale to neznamená, že sa nepokúsime o postup,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

„Pred prvým zápasom vidím postupové šance vždy 50 na 50. Samozrejme, čelíme kvalitnému súperovi, ale už sa pozeráme na prvý zápas, v ktorom chceme pred plnou halou podať maximálny výkon a vyhrať,“ vyjadril sa tréner MŠK.

Ako ďalej uviedol, zodpovedne sa v našom klube na zápas pripravujú. Otázny je však štart Šimona Macháča, ktorý sa zranil v zápase proti Topoľčanom. Preto sa chystajú aj alternatívy, že by naša prvá voľba na post pivota nemohla nastúpiť. „Nám sa vždy hrá lepšie proti silným súperom. Teraz určite nebude problém s motiváciou hráčov. Verím tomu, že nadviažeme na výkony, ktoré sme podali proti Prešovu v prvom polčase, alebo aj na ten z generálky proti Baia Mare, keď sme predvádzali dobrú hru,“ konštatoval považskobystrický tréner.

Petrohradčania sú častými účastníkmi európskych súťaží. V tomto desaťročí hrali štyrikrát skupinovú fázu Ligy majstrov, raz skupinovú fázu Pohára EHF a k tomu pridali ďalšie zápasy v predkolách. V ostatných štyroch dueloch hrali dvakrát proti Čechovským medveďom, s ktorými doma remizovali 25:25 a vonku prehrali 26:31, pričom sú susedia v tabuľke ruskej Superligy. Pre porovnanie, Prešov s ruským majstrom na jeseň prehral oba zápasy (27:28, 26:38). „Ide o kvalitného súpera, ktorý má bohaté európske skúsenosti aj z Ligy majstrov. Aktuálne sa pohybujú na druhom-treťom mieste ruskej ligy. Majú urastené spojky, pivotov aj brankárov. Chystáme sa na ich štýl hry a budeme sa snažiť uspieť,“ doplnil Straka.

Vstupenky na tento zápas sú v jednotnej cene 4 eurá, pričom predpredaj prebieha v športovej hale (Kaviareň Hala a vrátnica) a v pokladni krytej plavárne. Klub odporúča si ich zabezpečiť v predstihu a rovnako aj prísť na zápas skôr. „Pre fanúšikov sme pripravili aj tombolu o zaujímavé ceny, preto by si mali vstupenky ponechať. Chýbať nebudú ani mažoretky a o zábavu sa budú starať aj známi maskoti. Pôjde o tradičné tri veže, aké bývali na veľkých zápasoch u nás aj v minulosti,“ informovala sekretárka klubu Katarína Opoldíková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Takto sme sa tešili na jeseň po postupe cez talianske Pallamano Pressano

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie