Šport Iné športy

Veľký úspech pre považskobystrický šport: Mária Kostelanská hráčkou roka! VIDEO

V tradičnej ankete SVF medzi ženami triumfovala Považskobystričanka Mária Kostelanská. Prinášame slová Volejbalistky roka.

Ilustračný obrázok k článku Veľký úspech pre považskobystrický šport: Mária Kostelanská hráčkou roka! VIDEO
Zdroj: TASR

Volejbalistom roka 2019 sa stal Peter Michalovič, v ženskej kategórii triumfovala Považskobystričanka Mária Kostelanská. Obaja zvíťazili v tradičnej ankete premiérovo. O výsledkoch 26. ročníka ankety Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) rozhodli hlasy trénerov, funkcionárov a novinárov. Smečiarka Vasasu Budapešť Kostelanská a univerzál francúzskeho Nantes Michalovič vystriedali na tróne Nikolu Radosovú, resp. Emanuela Kohúta.

Úspešná sezóna

Po päťročnom kraľovaní blokárky Jaroslavy Pencovej (2013 – 2017) vystúpila v ankete druhý rok za sebou na najvyšší stupienok smečiarka. Kostelanská sa vlani pevne usadila v reprezentačnom tíme a na domácom šampionáte EuroVolley v Bratislave patrila k oporám. Darilo sa jej aj na klubovej úrovni, v drese Vasasu Budapešť získala majstrovský titul a v skupinovej fáze Ligy majstrov si zahrala proti svetovým klubom a hviezdam.

„Ocenenie ma veľmi prekvapilo a o to viac potešilo. Pre mňa to rozhodne bol najúspešnejší rok v doterajšej kariére – s maďarským titulom, skupinovou fázou Ligy majstrov a predovšetkým fantastickými domácimi majstrovstvami Európy vo vynikajúcej atmosfére,“ povedala Kostelanská.

Veľké ďakujem

„Chcela by som sa poďakovať rodine a snúbencovi, ktorí vždy pri mne stáli, trénerom, spoluhráčkam aj fanúšikom a tiež všetkým, ktorí mi dali hlas. Všetkým patrí veľké ďakujem,“ odkázala 27-ročná volejbalistka, ktorú v Budapešti čaká už štvrtá sezóna po sebe.

Dostala sa tiež do ideálnej ženskej zostavy roka. Na základe hlasovania ju tvoria nahrávačka Barbora Koseková, smečiarky Mária Kostelanská a Nikola Radosová, blokárky Nina Herelová a Jaroslava Pencová, univerzálka Karin Palgutová a libero Michaela Španková. A tiež pomohla ženskej reprezentácii, aby vyhrala kategóriu kolektívov za rok 2019 ovládli v ženskej zložke. Slovenské reprezentantky na domácom šampionáte EuroVolley v Bratislave postúpili do historického osemfinále.

Už skôr považskobystrická odchovankyňa obsadila tretie miesto v online hlasovaní na facebooku SVF o Cenu fanúšika v rámci ankety Volejbalistka roka 2019. Keď získala 953 hlasov z takmer 4300 zapojených priaznivcov.

Výsledky ankety Volejbalistka roka 2019

1. Mária Kostelanská (Vasas Budapešť/Maď.) 165 bodov
2. Nikola Radosová (Drážďany/Nem.) 130
3. Nina Herelová (Bielsko-Biala/Poľ., Nancy/Fr.) 122
4. Barbora Koseková (Pezinok, Níreďháza/Maď.) 105
5. Michaela Španková (Strabag Bratislava, UKF Nitra) 81
6. Jaroslava Pencová (Budowlani Lodž/Poľ.) 71
7. Karin Palgutová (Quimper/Fr., Nancy/Fr.) 44
8. Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava) 24
9. Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava, Prostějov/ČR) 16
10. Romana Hudecová (Strabag Bratislava, Partizani Tirana/Alb., PVI Ankara/Tur.) 10

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Facebook
FOTO: Slovenky začali ME výhrou nad Španielskom, pomohla aj Mária Kostelanská
18
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie