Filip Chudý Rôzne

Veľký talent z Jasenice Matej (9) zaujal v Zem spieva: Obdiv od poroty, VIDEO

V novom ročníku populárnej televíznej šou Zem spieva mal zastúpenie aj Považskobystrický okres.

Zdroj: YouTube.com

RTVS pripravila tretí ročník úspešnej folklórnej šou Zem spieva, ktorá ctí tradície našich predkov, ukazuje svetu krásu, pestrosť a hodnotu slovenského folklóru i slovenskej krajiny. A ako v predchádzajúcich dvoch, aj v tomto má zastúpenie náš región. V šiestom kole sa predstavil len 9-ročný Matej Kysel z Jasenice, tretiak na tamojšej základnej škole. Do súťaže ho prihlásil jeho otec Jozef, keďže syn o to podľa jeho slov prejavil záujem.

„Mateja potešilo, že postúpil až do televízneho kola. On sa teší na takého veci, keďže rád vystupuje. Či už na rôznych heligónkarskych stretnutiach, alebo inde. Nemá problém s vystupovaním,“ povedal jeho otec Jozef Kysel.

Odborná porota Mateja za súťažné vystúpenie vychválila. „Na svoj vek si to mimoriadne krásne a citlivo zahral. Po muzikantskej stránke som spokojný,“ povedal porotca Milan Rendoš. Jeho kolega Stanislav Marišler pridal: „Musím pochváliť, pretože v tvojom veku som nevedel, že ani heligónka exituje. Ty už na ňu hráš a dobre. K tomu aj dobre spievaš. Hrať a spievať naraz nie je jednoduché. Kto si to nevyskúšal, ten nepochopí. Ja som si to skúsil, preto máš môj obdiv.“ Priamo do semifinále ho však porota neposunula, môžu tak však urobiť diváci v sms hlasovaní.

Aj postup do televízneho kola je však úspechom, ktorý Kyselovcom urobil radosť. Je to odmena za to, že syna priviedli k hudbe. „Ja som hrával na heligónke aj vo folklórnom súbore v Hornej Marikovej, niekoľkokrát bol so mnou, počúval ma a veľmi sa mu to páčilo. Preto chcel, aby som mu ukázal zopár tónov a hneď mu to išlo. Má na to ohromný talent,“ doplnil otec s tým, že Matej vystupuje ako sólista. Do hudobnej školy v Považskej Bystrici chodí na akordeón a spev a do Žiliny chodí na heligónku.

V najbližšom siedmom kole Zem spieva budeme mať ďalšie zastúpenie, keď sa v ňom predstaví folklórny súbor Považan z Považskej Bystrice.

Pozrite si jeho televízne vystúpenie na videu.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie