Filip Chudý Samospráva Komunálne voľby

Veľký prehľad: Prinášame mená všetkých kandidátov na funkciu poslanca v Považskej

V Považskej Bystrici si budeme voliť aj nových poslancov, pričom na 25 stoličiek je rovných 70 kandidátov. Pozrite si mená.

Ilustračný obrázok k článku Veľký prehľad: Prinášame mená všetkých kandidátov na funkciu poslanca v Považskej
Foto: Peter Handzuš

V novembrových komunálnych voľbách rozhodneme nielen o tom, kto bude náš nový primátor, ale zvolíme si aj nové Mestské zastupiteľstvo v Považskej Bystrici. Miestna volebná komisia v piatok 21. septembra zaregistrovala pre voľby do mestského zastupiteľstva kandidátov podľa jednotlivých volebných obvodov.

V našom meste máme 10 volebných obvodov a v mestskom zastupiteľstve je 25 poslaneckých stoličiek. Do tejto volebnej hry sa prihlásilo celkovo 70 kandidátov. Najviac ich je na Rozkvete (21). Naopak za Dolný a Horný Moštenec a Zemiansky Kvášov kandiduje iba súčasný poslanec Peter Zvak.

Zoznam kandidátov v Považskej Bystrici

Ide o zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici podľa jednotlivých obvodov. Uvádzané je meno a titul kandidáta, jeho vek, funkcia a politická podpora, resp. či ide o nezávislého kandidáta.

Volebný obvod č. 1 (Strojárenská štvrť, Jelšové-Hliníky)

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.

  • 1. Michal Belica, Mgr., 40 r., športový odborník, Doma dobre
  • 2. Katarína Beranová, Mgr., 69 r., dôchodkyňa, nezávislá kandidátka
  • 3. Tomáš Bořuta, MBA, 33 r., riaditeľ OZ Cooltajner, manažér, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 4. Miroslav Bubák, 52 r., vedúci výrobno-technického úseku, nezávislý kandidát
  • 5. Juraj Firit, 34 r., SZČO – športový odborník, nezávislý kandidát
  • 6. Alena Hanusová, Mgr., Ing., 54 r., daňová analytička, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 7. Ľubomír Kubovič, Ing., 63 r., konateľ spoločnosti, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 8. Marek Seneši, 43 r., invalidný dôchodca, Spolu – občianska demokracia
  • 9. Ján Tatiersky, Ing., 38 r., manažér, nezávislý kandidát
  • 10. Jana Umrianová, PhDr., 43 r., sestra, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených

Volebný obvod č. 2 (Stred)

Vo volebnom obvode sa volia 2 poslanci.

  • 1. Miroslav Biel, 37 r., robotník, Vzdor – strana práce
  • 2. Lukáš Doleži, 24 r., SZČO, Doma dobre
  • 3. Michal Kolník, Bc., 25 r., študent, Spolu – občianska demokracia
  • 4. Tibor Macháč, Mgr., 51 r., riaditeľ SPŠ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 5. František Martaus, Ing., PhD., 61 r., riaditeľ CSS, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 6. Martin Michalík, 38 r., pracovník vo výrobe, Sme rodina – Boris Kollár
  • 7. Milan Oršula, Ing., 35 r., manažér v automobilke, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova

Volebný obvod č. 3 (Lány)

Vo volebnom obvode sa volia 4 poslanci.

  • 1. Stanislav Bednár, 47 r., THP, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 2. Rudolf Karas, MUDr., 59 r., lekár, Kresťanskodemo­kratické hnutie
  • 3. Stanislav Kardoš, Dis. art., 59 r., riaditeľ školy, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 4. Martin Kerepecký, Ing., 49 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 5. Miloš Kraus, Ing., 65 r., dôchodca, nezávislý kandidát
  • 6. Miroslav Magdech, Bc., 32 r., riaditeľ odboru, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 7. Terézia Sárincová, Mgr., 66 r., klinická logopedička, Kresťanskodemo­kratické hnutie
  • 8. Juraj Smatana, Mgr., 52 r., učiteľ a protikorupčný aktivista, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 9. Miroslav Tomášek, 35 r., manažér prevádzky, Doma dobre

Volebný obvod č. 4 (Rozkvet)

Vo volebnom obvode sa volí 6 poslancov.

  • 1. Ľudmila Čičková, MUDr., 59 r., lekárka, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 2. Juraj Ďurajka, 33 r., záchranár – vodič, Doma dobre
  • 3. Richard Gajdošík, Ing., 51 r., malý podnikateľ, Jednota – ľavicová strana Slovenska
  • 4. Martin Jágrik, 37 r., robotník, Vzdor – strana práce
  • 5. Jozef Keruľ, Ing., 59 r., výkonný riaditeľ, nezávislý kandidát
  • 6. Marian Kirsch, Ing., 64 r., živnostník, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 7. Darina Korbašová, MUDr., 61 r., lekárka, nezávislá kandidátka
  • 8. Gabriela Lukáčová, Mgr., 58 r., riaditeľka CSS Bystričan, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 9. Jozef Mareček, 48 r., živnostník, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 10. František Matušík, 60 r., živnostník, nezávislý kandidát
  • 11. Jozef Matušov, Ing., PhD., 31 r., projektový manažér, nezávislý kandidát
  • 12. Pavol Mičúch, PaedDr., 65 r., učiteľ fyziky, Kresťanskodemo­kratické hnutie
  • 13. Juraj Pekár, Ing., 62 r., technik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 14. Andrej Péli, Mgr., 30 r., živnostník, poslanec mestského zastupiteľstva, nezávislý kandidát
  • 15. Iveta Pospíšilová, PhDr., 54 r., vedúca sestra, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 16. Miloš Rác, 48 r., umelec, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 17. Jaroslav Ševčík, Ing., 58 r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát
  • 18. Anna Šujanská, Mgr., 60 r., historička, muzeologička, nezávislá kandidátka
  • 19. Michal Tamajka, Ing., 36 r., majiteľ hračkárstva, Kresťanskodemo­kratické hnutie
  • 20. Martin Všelko, Ing., 26 r., informatik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 21. Marek Wesserle, Mgr., 29 r., lekárnik, Kresťanskodemo­kratické hnutie

Volebný obvod č. 5 (SNP, Zakvášov, Hliny)

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov

  • 1. Daniela Barbosová, Ing., 37 r., poradkyňa pri dojčení a ekonómka, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 2. Anna Hoštáková, Ing., 61 r., hlavná kontrolórka, nezávislá kandidátka
  • 3. Michaela Janechová, PhDr., 33 r., štátna zamestnankyňa, nezávislá kandidátka
  • 4. Roman Jaroš, JUDr., 44 r., manažér, nezávislý kandidát
  • 5. Jozef Kapec, Mgr. art., 40 r., živnostník, nezávislý kandidát
  • 6. Peter Máťoš, PhDr., 31 r., zástupca primátora, Kresťanskodemo­kratické hnutie
  • 7. Martin Opoldík, 37 r., galvanizér – zámočník, nezávislý kandidát
  • 8. Marian Puček, Mgr., 49 r., projektový manažér, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 9. Marián Sopčák, Mgr., 43 r., sociálny pedagóg, Kresťanskodemo­kratické hnutie
  • 10. Igor Steiner, MUDr., 52 r., lekár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 11. Július Vavrek, Ing., 58 r., kontrolór výroby, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 12. Taťjana Žikavská, MUDr. 63 r., lekárka, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených

Volebný obvod č. 6 (Dolný a Horný Moštenec, Zemiansky Kvášov)

Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec

  • 1. Peter Zvak, 47 r., SZČO, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených

Volebný obvod č. 7 (Milochov, Orlové)

Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec

  • 1. Pavol Bazala, 51 r., SZČO, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 2. Jozef Jacek, 42 r., podnikateľ, Doma dobre
  • 3. Ján Kunovský, Ing., 52 r., riaditeľ SOŠ Považská Bystrica, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 8 (Považské Podhradie, Šebešťanová, Podvažie)

Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec.

  • 1. Ivan Bubela, Ing., 53 r., konateľ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 2. Ladislav Holák, Bc., 59 r., výsluhový dôchodca, Kresťanskodemo­kratické hnutie

Volebný obvod č. 9 (Považská Teplá)

Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec

  • 1. Marián Chudovský, Ing., 54 r., živnostník, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Progresívne Slovensko, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Nova
  • 2. Ján Panák, 63 r., živnostník, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 3. Jozef Vallo, Bc., 40 r., manažér, Sme rodina – Boris Kollár

Volebný obvod č. 10 (Podmanín, Praznov)

Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec

  • 1. Jarmila Tomanová, 53 r., SZČO, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených
  • 2. Alena Turiaková, 47 r., farmaceutická laborantka, nezávislá kandidátka

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie