Filip Chudý Futbal

Veľké mestské derby v Považskej Bystrici: Príde naň celý Podmanín?

V Považskej Bystrici sa odohrá veľké mestské derby. Ako sú na boj o prvé miesto pripravené oba tímy, to prezradili elitní kanonieri oboch strán.

Ilustračný obrázok k článku Veľké mestské derby v Považskej Bystrici: Príde naň celý Podmanín?
Zdroj: Dnes24.sk

Počas víkendu sa odohrá posledné jesenné kolo v regióne ObFZ Považská Bystrica, pričom hlavne 6. liga ponúkne na záver pútavý duel, ktorým bude veľké mestské derby, ktoré bude mať navyše príchuť priameho boja o postup. V tabuľke prvá MŠK Považská Bystrica hostí v sobotu na umelej tráve od 15:00 tretí TJ Manín Podmanín, čiže klub zo svojej mestskej časti, ktorý stráca na ňu len tri body.

Obaja súperi sa spolu stretli aj v minulej sezóne, no vtedy ešte v 7. lige. Podmanín doma vyhral 3:0, no odvtedy až do minulého víkendu ťahali Považskobystričania 32-zápasovú sériu bez prehry. Na jar potom vyhrali hráči MŠK v derby 4:0, no po konci sezóny sa oba tímy tešili z postupu. Teraz obaja bojujú o postup opäť a sobotné derby môže veľa naznačiť. Pred ním sme sa porozprávali s najlepšími strelcami oboch tímov, 19-ročným útočníkom Považskej Bystrice Jakubom Valientom (12 gólov) a 24-ročným zakončovateľom Podmanína Petrom Gardianom (14 gólov), ktorým sme položili rovnaké otázky.

Ako sú vaše tímy pripravené na derby?
Jakub Valient: Na zápas sme pripravení dobre po všetkých stránkach, či už po psychickej alebo fyzickej.
Peter Gardian: Myslím, že sme pripravení výborne. Tréner nám dal rady čomu sa treba vyhýbať a kde môžeme byt silnejší. Ak to splníme, môžeme sláviť úspech.

Cítiť väčšie napätie v tíme, ako pred inými zápasmi?
JV: Určite, bude to iný zápas ako ostatné, keďže je to derby, ale nepociťujeme nejaký tlak. Ideme do každého zápasu s rovnakým cieľom, a to je zisk troch bodov.
PG: Osobne napätie nepociťujem a ani chalani v šatni. Každý z nás sa na tento zápas teší a chce ukázať to najlepšie, čo v ňom je.

Považská Bystrica prehrala po vyše 400 dňoch, pričom Podmanín jej dýcha na chrbát. Poučili ste sa preto zo zápasu v Košeci?
JV: Čakali sme, že raz prehra príde, bolo jasné, že tá séria nebude trvať naveky. Nejaké poučenie sme si určite z minulého zápasu zobrali, ten duel nám ukázal, kde máme nedostatky a na tréningoch sa pokúsime tieto chyby odstrániť.

Na jar Podmaním v Považskej Bystrici prehral 0:4, poučili ste sa z toho zápasu?
PG: Ponaučenie bolo hneď po tom stretnutí. Mysleli sme si, že to príde samo, a tak sme aj dopadli. Na jar sme boli my to vedúce mužstvo a teraz je situácia iná, ale dúfame, že sa nezopakuje jar a neodídeme s prehrou.

Tešíte sa na väčší divácky záujem a akú očakávate podporu od vlastných fanúšikov?
JV: Áno, už sme sa dopočuli, že na tento zápas ma prísť väčšia podpora divákov, či už našich priaznivcov alebo fanúšikov súpera. Určite nás to teší, veď futbal sa hrá hlavne pre zábavu a pre ľudí, ktorí nás chodia na zápasy podporovať.
PG: Jasné, že tešíme, to je pre každého futbalistu radosť hrať pred čo najväčším počtom fanúšikov. Neviem, či niekto v Podmaníne vôbec obsedí doma, veď je to derby a na to sa príde pozrieť aj ten, komu futbal nechuti. Budem rád, keď si nájdu čas a prídu nás povzbudiť. Len kvôli fanúšikom na mrzí, že sa bude hrať na umelej tráve a nie priamo na štadióne, kde by sa dalo aj sadnúť. Atmosféra na štadióne by bola na nezabudnutie.

Podmanín má najlepší útok v súťaži, no Považská Bystrica zas najlepšiu obranu. Čo podľa vás rozhodne, resp. poznáte recept na súpera?
JV: S Podmanínom sme sa za ostatné roky viackrát stretli a naši tréneri už vedia, kde je super najsilnejší a zase naopak z čoho môžeme ťažiť my. Verím, že tréneri nám dajú dostatok pokynov, aby sme tento zápas zvládli.
PG: Máme síce najlepší útok a ja som strelil najviac gólov v mužstve, ale ešte mám čo doháňať a zlepšovať. O to ťažšie to bude práve proti Považskej Bystrici. Najdôležitejšie bude bojovať jeden za druhého a nebáť sa. V Košeci im vylúčili obrancu, aj to nám môže pomôcť k tomu, aby sa nám podarilo skórovať a uhrali sme dobrý výsledok.

Oba tímy ešte môžu byť jesennými majstrami. Je to motivácia navyše?
JV: Pre nás je to veľká motivácia, chceme mať počas zimy čo najväčší náskok na čele, aby sa nám ľahšie dýchalo, takže tri body proti Podmanínu by nám k tomu určite pomohli.
PG: Ak by sa nám podarilo skončiť po jeseni na prvom mieste, to by bola senzácia nielen pre nás, ale pre všetkých. Máme skvelé mužstvo, ktoré chce hrať o tie najvyššie pozície, takže motivácia je zaručená.

S čím budete po derby spokojní?
JV: S výhrou a s pekným futbalom, ktorý poteší fanúšikov. A hlavne keď sa zápas skočí bez zranení na obidvoch stranách, keďže derby stretnutia bývajú vyhrotené.
PG: Po derby budem spokojný s tým, keď nám fanúšikovia zatlieskajú za výborný zápas, zoberieme Považskej Bystrici tri body a budeme si môcť povedať, že lepšie to ani dopadnúť nemohlo.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania ovládli derby: Potešila ich aj situácia na tribúnach

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie