Filip Chudý Rôzne

Veľká zmena v považskobystrickej nemocnici: 270 nových postelí!

Dôležitý prvok vybavenia našej nemocnice sa modernizuje, za čo vďačíme pomoci zo Švajčiarska. Pozrite, ktoré oddelenia už majú nové lôžka!

Ilustračný obrázok k článku Veľká zmena v považskobystrickej nemocnici: 270 nových postelí!
Zdroj: Dnes24.sk

Vďaka humanitárnej pomoci Maltézskych rytierov zo Švajčiarska vymenia v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici 270 starých postelí za modernejšie elektricky polohovateľné. Informoval riaditeľ NsP Igor Steiner.

„Zatiaľ sa nám podarilo vymeniť 90 postelí väčšinou na internom a čiastočne na neurologickom oddelení. Postele sú elektricky plne polohovateľné so všetkými zábranami a prvkami na pomoc imobilným pacientom. Koncom mesiaca by sme mali dostať ďalších 60 postelí a plánujeme získať ďalších 120 postelí,“ priblížil Steiner s tým, že v rámci humanitárnej pomoci sa vymení takmer polovica všetkých postelí v nemocnici.

Časť zo starých ťažkých kovových postelí, z ktorých väčšina je v dezolátnom stave, pôjde podľa neho do zberu, zachovalejšie si nemocnica ponechá ako zálohu. Časť nemocnica ponúkla zariadeniam sociálnej starostlivosti v okolí Považskej Bystrice.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zaujímavé nové čísla z nášho okresu: Priemerné platy v jednotlivých odvetviach

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie