Basketbal

Veľká šanca na bonbónik, aký v Považskej roky nebol: Prianie znie jasne

Hoci mali sezónu výborne rozbehnutú, nemohli ju dokončiť. Satisfakciou im môže byť pútavý duel, aký tu dlho nebol. Prinášame viac.

Ilustračný obrázok k článku Veľká šanca na bonbónik, aký v Považskej roky nebol: Prianie znie jasne
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Najlepšie rozbehnutú sezónu pred korona koncom mali spomedzi považskobystrických športových klubov basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica. Nielenže vyhrali západnú skupinu prvej ligy, ale v nadstavbe viedli tabuľku bez prehry. Ročník sa však pre známe okolnosti nedokončil.

Nový formát

Nový však začína klopať na dvere, pričom pre Považskobystričanov môže priniesť pútavý bonbónik. Zmenil sa totiž systém Slovenského pohára, keď účastníci Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) budú hrať s tímami z nižších súťaží na ich palubovkách. Predbežne sa okrem sedem tímov z SBL prihlásilo ďalších sedem klubov z nižších súťaží, medzi nimi aj Považská Bystrica. Pavúkovým systémom sa rozhodne o účastníkoch Final Four, ktoré by sa opäť malo odohrať na jednom mieste.

„Formát Slovenského pohára zvýhodňoval v predchádzajúcich rokoch účastníkov SBL s tým, že ostatné kluby mohli zabojovať iba o jedno miesto. Basketbal sa snažíme spopularizovať po celom Slovensku, preto sme zvolili voľnejšiu formu. Viac klubov sa prihlási, môže sa hrať vo viacerých mestách, kde sa stretne účastník nižšej súťaže s klubom z SBL. To považujem za progresívnu myšlienku, chceme im tam priblížiť basketbal, pritiahnuť divákov a možno aj mladých hráčov,“ povedal riaditeľ ligy Peter Mičuda.

Prajú si lákadlo

Z nového pohárového formátu má radosť aj považskobystrický tréner Andrej Péli. „Po zmene formátu sme si sadli s vedením klubu a usúdili, že sa doň prihlásime,“ uviedol s tým, že ešte čakajú, ako sa to presne vykryštalizuje s počtom prihlásených. Je však vysoká pravdepodobnosť, že sa v našom mesto odohrá basketbalový sviatok.

„My si prajeme, aby nám žreb určil domáci zápas proti kvalitnému tímu z SBL, čo by bolo aj veľké lákadlo pre fanúšikov,“ doplnil tréner.

Situácia v kádri

Považská Bystrica začala prípravu na novú sezónu 10. augusta. „Sme vo fáze, keď káder priebežne dopĺňame a čakáme, kým sa niektorí hráči doliečia. Myslím si však, že na prvoligové mužstvo je kvalita tréningov na august mimoriadne solídna,“ zhodnotil Péli.

Kvalitné výkony jeho tímu však zaujali aj kluby z najvyššej súťaže. Len 20-ročného odchovanca klubu Adama Krčmárika už angažovala Handlová. „Je však možnosť, že by chodil pendlovať k nám a nastupoval by aj v našom drese,“ doplnil Péli s tým, že Marek Orihel im kvôli školským povinnostiam v Bratislave v novej sezóne už asi nepomôže. Zvyšok kádra by mal podľa prísľubov zostať pokope a posilniť sa aj z domácich zdrojov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie