Filip Chudý Rôzne

Veľká novinka v považskobystrickej MHD: Pozrite aj zvnútra, v čom sa povezieme!

Cestovanie považskobystrickou MHD bude príjemnejšie, o čo sa postarajú nové autobusy. Čo všetko tie cestujúcim ponúknu?

Ilustračný obrázok k článku Veľká novinka v považskobystrickej MHD: Pozrite aj zvnútra, v čom sa povezieme!
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Mestská dopravná spoločnosť (MDS), ktorá zabezpečuje na území nášho mesta mestskú hromadnú dopravu (MHD) obnovila svoj vozový park, keď zakúpila päť moderných nízkopodlažných autobusov Iveco Urbanway 12M. „Tým, že sme dlhodobý zákazník, cena bola znížená. Ale ešte potom boli samostatne dodané tabule a elektronický systém. Cena za jeden autobus bola 230 000 eur bez DPH,“ povedal Jozef Keruľ, predseda predstavenstva MDS.

Mesto Považská Bystrica je spoluvlastníkom MDS, keď mu patrí 34 percent akcií spoločnosti. Podľa primátora Karola Janasa je v našom meste obrovský nárast automobilovej dopravy. „Našou snahou ale je dostať ľudí do autobusov, čo sa môže podariť len vtedy, ak sa budú skvalitňovať služby MHD. Preto sme radi, že MDS pristúpila k nákupu moderných autobusov,“ uviedol Janas. Nové autobusy by mali spĺňať požiadavky súčasnej doby.

„Ide o ekologické autobusy, čo je trend, ktorým chceme ísť. Máme ambíciu mať v Považskej Bystrici akoby metro na kolesách, preto chceme odstraňovať schodíky a mať nízkopodlažné autobusy. Navyše nám záleží na komforte, preto majú všetky nové autobusy klimatizáciu, wifi, informačný systém a budeme sa o ne pravidelne starať, aby nám vydržali čo najdlhšie,“ prezradil Jozef Keruľ.

Nové autobusy MHD v Považskej: Takto vyzerá ich interiér!
1
Galéria

Vďaka nákupu nových autobusov, ktoré budú premávať po Považskej Bystrici už od utorka a postupne sa budú starať o všetky linky, sa mohli najstaršie autobusy našej MHD vyradiť. „Ak pripočítame tieto nové autobusy, máme už deväť komfortných autobusov. Už pri tých nízkopodlažných, ktoré v našom meste premávajú, cestujúci pocítili zvýšený komfort a teraz bude ešte výraznejší,“ vyjadril sa Keruľ s tým, že cestujúcim budú stále viac chcieť spríjemňovať a uľahčovať cestovanie v považskobys­trickej MHD.

MHD v Považskej má nové autobusy: Toto sú oni!
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Pri plánovaní ciest si dajte pozor: Kedy z Považskej do Púchova len obchádzkou?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie