Filip Chudý Rôzne Iné športy

V uliciach Považskej za dobrú vec: Časový ROZPIS a nové trate Behu nádeje

Medzi už tradičné bežecké podujatia v Považskej Bystrici patrí aj Beh nádeje. V ňom však nejde iba o sekundy…

Ilustračný obrázok k článku V uliciach Považskej za dobrú vec: Časový ROZPIS a nové trate Behu nádeje
2
Galéria

Občianske združenie Zrniečka pre sny pripravilo na sobotu 8. júna od 7:30 do 13:00 šiesty ročník Behu nádeje, ktorý sa už tradične bude konať v okolí kina Mier (štart a cieľ pri altánku) a tiež samozrejme v považskobys­trických uliciach. O rastúcej popularite tohto podujatia najlepšie svedčia údaje o počte účastníkov, postupne od prvého ročníka ich bolo 142, vyše 300, 720, 803 a pred rokom už 1359.

Ako uviedla organizátorka podujatia Katarína Beranová, keďže počet účastníkov narastal, prišlo k zmene tratí na 3 a 5 km. A to z hľadiska bezpečnosti bežcov, aby sa nestretávali na trase. Trate povedú od altánku smerom ku kinu, odtiaľ cez most na pešiu zónu a popri radnici na Hlinkovo námestie. Ďalej smerom k cintorínu a odtiaľ po Jánskej ulici smerom na Lány. Trojkilometrová trať bude mať potom otočku cez námestie na Lánoch a po pešej zóne späť do centra. Hlavná trať (5 km) sa bude k pešej zóne vedľa Domanižanky točiť pri športovej hale a odtiaľ späť do centra.

„Tentoraz sa bude bežať na podporu stredných škôl z Považskej Bystrice, ale aj s podporou celej verejnosti a komunity a tiež základných škôl, ktorých členovia sa rozhodnú, ktorej škole dajú svoj bod. Zmenili sme to preto, že aj stredné školy si zaslúžia pozornosť a pomoc pri skvalitňovaní vyučovania,“ povedala Beranová.

Vecnými cenami budú odmenení prví traja pretekári. Všetky zúčastnené stredné školy budú ocenené podľa percentuálnej účasti z počtu študentov na škole finančnými odmenami. Čiže pri registrácii si treba zvoliť, za ktorú školu budete bežať, resp. jednotlivé školy si vytvoria svoje tímy. „Ukáže sa sila vedenia strednej školy a triednych učiteľov ako dokážu inšpirovať študentov na športovú akciu Behu nádeje, aby sa čo v najväčšom počte zúčastnili a zabodovali,“ doplnila organizátorka ak­cie.

Súťažné kategórie sú odrážadlá (deti od 2 do 3 rokov, jazda na mini bicykloch bez pedálov /odrážadlách/ na 50 m), beh na 3 km (mládež, muži, ženy), beh na 5 km (mládež, muži, ženy) a FUN (všetci – chôdza na 1–2 km). Štartovné pre žiakov sú 2 € pri registrácii vopred a 3 € v deň preteku, pre dospelých (3 a 5 km) 10 € vopred a 12 € v deň pretekov. V kategórii FUN je štartovné 6 €. Registrovať sa môžete na stránke podujatia.

Časový rozpis Behu nádeje 2019

  • 07:30 – 09:00 … registrácia a prezentácia účastníkov
  • 09:00 … mini bicykle bez pedálov (odrážadlá)
  • 09:15 … chôdza FUN pre potešenie – 1–2 km (podľa výberu)
  • 10:00 … beh na 3 km – mládež, muži, ženy
  • 10:50 … hlavný beh na 5 km – mládež, muži, ženy
  • 12:00 … slávnostné vyhodnotenie a záver

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Trate Behu nádeje: V týchto častiach Považskej Bystrice sa pobeží
2
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie