Filip Chudý Krimi

V uliciach Považskej úradovali Rumunky: Skončili v rukách mestských, FOTO

Považskobystrická mestská polícia riešila prípad z ulíc nášho mesta, v ktorom hrali úlohu Rumunky.

Ilustračný obrázok k článku V uliciach Považskej úradovali Rumunky: Skončili v rukách mestských, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Mestská polícia v Považskej Bystrici prednedávnom zadržala dve Rumunky, informovali o tom z metského úradu so slovami, že „tie sa snažili podvodnou činnosťou vymámiť od obyvateľov peniaze pre nepočujúcich a telesne postihnutých ľudí, pričom sa vydávali za hluchonemé.“

Z považskobys­trickej radnice ďalej uviedli, že nie je to po prvýkrát, kedy sa v uliciach Považskej Bystrice objavili falošní vyberači peňažných príspevkov na rôzne zbierky.

„Mestská polícia opäť zaznamenala občanov rumunskej národnosti na území Považskej Bystrice, ktorí pod zámienkou sluchového postihnutia vykonávali falošnú zbierku,“ uviedol jej náčelník Juraj Lieskovský.

Podľa jeho slov sa pohybujú zväčša v okolí nákupných centier, kde okoloidúcim ľuďom predkladajú hárky označené slovenskou vlajkou a snažia sa od nich vymámiť peniaze. Taktiež uviedol, že všetky povolené verejné zbierky sú zaregistrované na internete, kde si je ich možné jednoducho preveriť.

Konkrétne na tieto dve Rumunky v centre mesta upozornili mestskú políciu samotní občania. „Ihneď boli zaznamenané aj na kamerách, pričom náš príslušník ich sledoval až kým prišla k nim hliadka. Následne boli riešené v blokovom konaní. Som rád, že niekomu neboli podozrivé ľahostajné a zavolali na číslo 159,“ doplnil Lieskovský.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery priamo z kamerového systému.

Falošná zbierka v uliciach Považskej: Rumunky v rukách mestskej polície
4
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie