Filip Chudý Rôzne

V považskobystrickej nemocnici začala dlho očakávaná investícia: Aké sú plány?

V Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica v polovici októbra odštartovala veľká investičná akcia. Koľko má trvať?

Ilustračný obrázok k článku V považskobystrickej nemocnici začala dlho očakávaná investícia: Aké sú plány?
Zdroj: Dnes24.sk

Vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Veronika Rezáková konštatovala, že naša župa naďalej pokračuje v skvalitňovaní poskytovania zdravotnej starostlivosti vo svojich nemocniciach. „V pondelok 15. októbra 2018 kraj v Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica začal s rekonštrukciou kuchyne i nemocničnej jedálne, ktorá by mala byť dokončená v priebehu asi piatich mesiacov. Suma za komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu kuchyne NsP Považská Bystrica, resp. stavebné práce bola vysúťažená vo výške 606 010,72 eur s DPH a na dodanie gastrotechnológie, teda vybavenie kuchyne vo výške 900 000 eur s DPH,“ uviedla s tým, že nové stoly a stoličky do jedálne nie sú v sume zahrnuté.

„Dúfam, že celá nemocnica na čele s riaditeľom a vedením investície do považskobystrickej nemocnice zvládnu. Ide hlavne o rekonštrukciu kuchyne spoločne s jedálňou. Už si to naozaj dlhé roky vyžadovalo rekonštrukciu. Veď aj hygienici hovorili, že je to v zlom stave,“ povedal župan Jaroslav Baška.

Od pondelka sa tak pripravuje strava pre nemocnicu v priestoroch Strednej odbornej školy Považská Bystrica, uviedol to Igor Steiner, ktorý je poverený riadením považskobystrickej nemocnice. „V ten deň nastúpila aj firma s prvými prípravnými prácami na búranie a ďalšiu prestavbu kuchyne. Ak si dobre pamätám údaj zo zmluvy, vysúťažené je to myslím na 122 dní prác,“ ozrejmil.

Dobrou správou pre nemocnicu je aj rekonštrukcia operačných sál gynekologicko-pôrodníckeho traktu a modernizácia práčovne. Tá by mala v budúcnosti slúžiť nielen považskobystrickej, ale aj bojnickej nemocnici. „Práčovňa potrebovala zmodernizovať aj z toho dôvodu, že táto práčovňa bude potom prať aj pre bojnickú nemocnicu. Niektoré služby chceme takto spojiť, aby boli vykonávané z jedného miesta pre všetky naše tri nemocnice,“ vysvetlil predseda TSK.

V NsP Považská Bystrica, NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach i v NsP Myjava župa tento rok navyše z vlastných zdrojov implementuje nemocničný informačný systém. „Systém na jednej strane z pohľadu zamestnanca zjednoduší každodenné vykazovanie výkonov, na druhej strane prinesie denne aktualizované informácie o počte pacientov či chode ekonomiky,“ priblížil Baška.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie