Filip Chudý Krimi

V Považskej zadržali troch výtržníkov (20, 20,17): Pozrite, čo zachytila kamera

Vďaka kamerovému systému sa podarilo rýchlo odhaliť a zadržať troch výtržníkov. Postarala sa o to nová infrakamera, ktorá bola na mieste len týždeň.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej zadržali troch výtržníkov (20, 20,17): Pozrite, čo zachytila kamera
10
Galéria

Mestská polícia v Považskej Bystrici pomocou kamerového systému zistila ničenie majetku v našom meste v podaní trojice mladíkov (20, 20, 17) z Čadce. Na miesto preto hneď vyslala hliadku a mladíkov zadržala. Informoval o tom jej náčelník Juraj Lieskovský. „V kamerovom systéme naše mesto stále napreduje, pričom je preň aj veľmi významný a účelný. A to nielen pri práci mestskej, ale aj štátnej polície. Potvrdil to aj tento prípad,“ uviedol s tým, že stála služba mestskej polície monitorovala na kamerovom systéme verejné priestranstvá v našom meste a v Strojárenskej štvrti zaznamenala pohyb troch podozrivých osôb, ktoré boli pod značným vplyvom alkoholu.

„Preto sa príslušník mestskej polície na tie tri osoby zameral. Prinieslo to ovocie v tom, že na kamerách bolo zachytené, ako tieto osoby poškodzujú majetok pred budovou Brojo, kde poškodili výstupnú závoru na parkovisku. Poškodili tiež okrasné kvetináče pred barom Devil. Následne sa presunuli k železničnej stanici, kde začali poškodzovať a rozkopávať dopravné značenie,“ opísal Lieskovský.

Na základe toho stála služba podľa jeho slov okamžite zareagovala a vyslala na miesto hliadku mestskej polície, ktorá tam dorazila za pár minút. „Osoby sa podarilo zadržať. Vzhľadom na to, že sa jednalo o podozrenie z prečinu poškodzovania cudzej veci, hneď bola o tom informovaná aj štátna polícia, ktorá si celú skutočnosť na mieste prevzala a ďalej celú skutočnosť dokumentuje,“ povedal náčelník mestskej polície, ktorý sa k celkovej výške škôd nevedel vyjadriť.

Tento prípad sa stal 4. februára o 0:08, pričom išlo o pernú noc mestskej polície. Niekoľko hodín predtým totiž dvaja mestskí policajti zachránili život 48-ročnej Považskobystri­čanke, ktorá chcela skočiť z Orlovského mosta. No a táto dvojica spolu s ďalším kolegom zasahovala aj proti trom mladíkom z Čadce. „Tí namiesto toho, aby sa v našom meste len zabavili, tak poškodili majetok našich občanov a súkromných firiem. Ale nová infrakamera ukázala svoje opodstatnenie,“ doplnil Lieskovský s tým, že v tejto lokalite zmodernizovali kamerový systém približne len týždeň pred týmto prípadom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Mladíci vyčíňali pred stanicou v Považskej: Ich „súperom“ bola dopravná značka
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie