Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  22 °C
Filip Chudý Rôzne

V Považskej už stojí vianočný stromček: Čím je výnimočný? FOTO a VIDEO

S príchodom prvej snehovej nádielky k nám dorazil aj mestský vianočný stromček, ktorý sa oproti svojim predchodcom líši. Pozrite si, ako sa staval.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej už stojí vianočný stromček: Čím je výnimočný? FOTO a VIDEO
40
Galéria

Naše mesto už má svoj tohtoročný mestský vianočný stromček na svojom mieste. Pred budovu radnice ho osadili vo štvrtok 30. novembra dopoludnia. Postarali sa o to Mestské športové kluby (MŠK) Považská Bystrica v spolupráci s Mestskými lesmi Považská Bystrica. Vianočný stromček mestu daroval Farský úrad v Jasenici, ide o striebornú jedľu. Pri fare v Jasenici ho vypílili vo štvrtok ráno, pričom pri jeho prevoze asistovala štátna polícia v spolupráci s mestskou políciou.

„Osádzaniu vianočného stromčeka sa venujeme tretí rok, pričom v tom plánujeme pokračovať. V minulosti sme tu mali stromčeky vysoké 18 a 16 m. Tento má síce iba 14 m, ale zároveň tu máme prvýkrát v histórii striebornú jedličku, čo si ceníme,“ povedal Miroslav Bubák z MŠK, ktorý mal jeho osádzanie na starosti.

Zároveň sa poďakoval jasenickému farárovi Ľubomírovi Zedníkovi, že mesto oslovil s ponukou na tento strom, keďže ho potrebovali z hľadiska bezpečnosti spíliť. Samotný výrez stromu bol trochu komplikovaný, keďže v jeho blízkosti bolo elektrické vedenie, ale podarilo sa. Pred mestským úradom ešte pilčíci očesali kmeň stromu, aby sa vošiel do pripraveného otvoru v šírke zhruba 30 cm.

Považská Bystrica už má vianočný stromček: Pozrite si, ako sa staval
1
Galéria

Mestský vianočný stromček po osadení čakalo ešte svetelné ozdobovanie, čo by malo byť podľa slov Bubáka najneskôr do piatka hotové. „Výzdoba na ňom bude rovnaká ako po minulé roky. Začiatkom budúceho týždňa ešte doplníme ozdobné jedličky na pešiu zónu, čím bude všetka vianočná výzdoba v Považskej Bystrici na svojom mieste,“ dodal Bubák. Vianočný stromček spoločne s ostatnou výzdobou bude slávnostne rozsvietený 5. decembra na podujatí Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta.

Považskobystrický vianočný stromček: Takto vyzerala jeho púť z Jasenice
40
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považská Bystrica dostáva vianočný šat: Aká bude tohtoročná výzdoba?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk