Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  21 °C
Filip Chudý Rôzne

V Považskej pribudnú nové parkovacie miesta: Týka sa to týchto sídlisk! FOTO

V našom meste v týchto dňoch pribúdajú nové parkovacie miesta. Kde presne a o koľko nových miest ide?

Ilustračný obrázok k článku V Považskej pribudnú nové parkovacie miesta: Týka sa to týchto sídlisk! FOTO
12
Galéria

V Považskej Bystrici pribudnú nové parkovacie miesta, týka sa to sídlisk Stred a SNP. V súčasnosti sa rekonštruuje plocha starej tržnice na Strede (za podchodom v centre mesta), ktorú ľudia využívajú na parkovanie. V rámci stavebných úprav parkoviska budú zrekonštruované jestvujúce betónové plochy, budú rozšírené a parkovanie bude upravené dopravným značením. Tiež bude upravený pohyb vozidiel po parkovisku zjednosmernením premávky. Na parkovisku bude po stavebných úpravách 28 parkovacích miest, z toho dve vyhradené pre telesne postihnutých. Informovala hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.

Tá ďalej uviedla, že keďže priestor starej tržnice je na parkovanie obmedzený tvarovanými ostrovčekmi zelene, čo znemožňuje ekonomické využitie plochy na parkovanie, stavebnými úpravami budú odstránené prekážajúce ostrovčeky, ktoré budú nahradené novými tak, aby bola zvýšená kapacita parkoviska. „Na strane od pešej zóny bude ostrovček zelene, pre ostrovček od pešej zóny a pre stredový ostrovček bude vybúraná jestvujúca plocha , aby bolo možné v budúcnosti do ostrovčekov nasadiť stromy,“ prezradila Kováčiková s tým, že tiež tu bolo potrebné zrealizovať prekládku verejného osvetlenia.

„Na Strede sme mali dlhodobé problémy s organizáciou dopravy. Bývalé pešie ťahy, cez ktoré boli ľudia zvyknutí chodiť, nám dnes zahlcujú autá, preto sme po dohode s VMČ Stred prikročili k zásadnej rekonštrukcii práve na tržnici. Mesto tu investovalo sumu približne 40 700 eur,“ povedal primátor Považskej Bystrice Karol Janas.

Ako uviedol mestský poslanec za Stred František Martaus, v ich predstavách je, že úprava tejto lokality by mala dve etapy. „Teraz by sa urobila tržnica, kde by vznikli nové parkovacie miesta a projekčne sa pripravuje druhá etapa. Ďalšie nové parkoviská by mali vzniknúť pri energobloku a panelákoch na budúci rok. To by sa spojilo aj s pešou zónou vedľa obchodu,“ opísal Martaus riešenie tohto priestoru a dopravnej situácie v ňom.

Nové parkovacie miesta sa v minulých dňoch stavali na SNP, konkrétne pri bytovom dome 1427, kde sa parkovalo v uličke popred dom. Tu sa úzka ulička rozšírila zárezom do zelene a zatrávňovacími tvárnicami tu vzniklo 13 parkovacích miest. „Tak, ako aj v iných lokalitách našej mestskej časti, tak aj na Hlinách oproti OSBD bolo parkovanie komplikované. Som rád, že sa tu vyšlo obyvateľom vyšla v ústrety a už onedlho sa môžu tešiť z kultúrneho parkovania,“ vyjadril sa mestský poslanec za SNP, Zakvášov a Hliny Igor Steiner.

Nové parkovacie miesta v Považskej: Výstavba na Strede a Hlinách
12
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Stovky motorkárov v Považskej: Spanilá jazda ulicami mesta! VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk