Kultúra

V Považskej predstavia nové trendy a prístupy: Čo ponúkajú Dni architektúry?

Dni architektúry v Považskej Bystrici predstavia nové trendy a prístupy v architektúre. Čítajte, čo prezradil kurátor.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej predstavia nové trendy a prístupy: Čo ponúkajú Dni architektúry?
Zdroj: TASR

Prezentovať odbornej i laickej verejnosti architektov, ktorí sú svojou tvorbou a prístupom spätí s Považskou Bystricou, je hlavným cieľom výstavy Dni architektúry. Projekt spustila MG ART Galéria v minulom roku v spolupráci s mestom Považská Bystrica. Výstavu otvoria vo štvrtok 28. februára.

Ako informoval kurátor výstavy Vlad Vakov, výstava má predstaviť mladej generácii nové prístupy a trendy v architektúre, ktoré sú spojené nielen s Považskou Bystricou, ale aj so širokým okolím.

„Arkon ateliér vo svojich projektoch sleduje súčasné postupy a trendy s individuálnym prístupom, rukopisom a charakterom. Tie sú späté aj s naším mestom ako urbanistické riešenie predstaničného námestia. Citlivý prístup pri rekonštrukcii Kalvárie alebo kaplnky Pátra Pia, Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici. Veľmi zaujímavý prístup ponúka rozhľadňa pre mesto. Nápaditý dizajn, ktorým sa ateliér zaoberá, je kaviareň v Púchove. Strop má tvorený šálkami na kávu. Inovatívny prístup s precíznosťou možno vidieť na vizualizáciách Kúpeľov Nimnica,“ uviedol Vakov.

Ateliér premenil podľa jeho slov aj bývalú budovu Diamonu v centre mesta na obytnú budovu s moderným charakterom. Zachovanie pôvodnosti budov a rešpektovanie ich historickej hodnoty uplatnil tím architektov pri obytnom dome Červený panelák na Dukelskej ulici v Považskej Bystrici a Rožáku v Púchove.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zaujímavá výstava je aj vo Vlastivednom múzeu v Považskej Bystrici

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie