V Považskej pokračovali protesty Za slušné Slovensko: FOTO priamo z miesta

Po kratšej pauze sa v Považskej Bystrici uskutočnilo štvrté pokračovanie protestných zhromaždení Za slušné Slovensko. Koľko prišlo ľudí?

Filip Chudý

Po veľkonočnej prestávke pokračovali vo štvrtok 5. apríla zhromaždenia Za slušné Slovensko, pričom naše mesto štvrtýkrát nebolo výnimkou. Zmenu dňa demonštrácie vysvetlil považskobystrický organizátor Tomáš Bořuta: „Keďže v Bratislave bolo na piatok už námestie rezervované, mohli tam zhromaždenie urobiť o deň skôr. Následne sme sa ako organizátori na celom Slovensku dohodli, že protesty tentoraz urobíme o deň skôr. Výnimkou je Trenčín, kde to bude v piatok.“

U nás sa opäť uskutočnilo na tradičnom mieste pri Cooltajneri. Pred dom kultúry tentoraz podľa slov organizátorov prišlo približne do 200 ľudí. Na facebookovej udalosti sa k nemu prihlásilo cca 150 ľudí. Ide tak o najmenší počet ľudí, na predchádzajúce zhromaždenia prišlo podľa organizátorov postupne približne 1000, 700 a 500 ľudí.

Pred štvrtým pokračovaním zhromaždení Za slušné Slovensko došlo pri požiadavkách demonštrantov k jednej novej veci. „Dve hlavné požiadavky sú stále rovnaké, na tom sa nič nemení. Teraz k nim pribudlo odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, aby ho nahradil niekto korektný a morálne čistý, keďže tých káuz už je veľa. Na to je toto zhromaždenie hlavne zamerané,“ povedal Bořuta. Naďalej žiadajú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, no a tiež dôveryhodnú vládu.

Na štvrtkovom považskobystrickom zhromaždení s príhovormi vystúpili Daniela Barbosová a hudobník z Prešova Chris Ellis. „Tiež sme prečítali list novinára Andreja Bána a ďalšie listy, ktoré sú určené pre celé Slovensko a skupinovo sa čítali všade,“ dodal Bořuta. Zároveň dali organizátori možnosť ľuďom písať odkazy na kontajner Cooltajnera.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame