Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  19 °C
Filip Chudý Rôzne Kultúra Video

V Považskej Bystrici otvoria nový kostol: VIDEO a FOTO zvnútra!

Onedlho bude v Považskej Bystrici nový kostol. My sme sa boli pozrieť, ako to na mieste vyzerá krátko pred otvorením.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej Bystrici otvoria nový kostol: VIDEO a FOTO zvnútra!
16
Galéria

V nedeľu 14. októbra o 10:00 prebehne na Rozkvete v Považskej Bystrici slávnostná konsekrácia nového farského kostola Panny Márie z La Salette. Hlavným celebrantom bude žilinský diecézny biskup Tomáš Galis, ktorý základný kameň kostola posvätil 3. októbra 2012, čiže po šiestich rokoch výstavby sa v našom meste objaví nový kostol. Aktuálne na ňom prebiehajú dokončovacie práce.

„Mám neskutočnú radosť, že sa nám to podarilo, hoci na začiatku nikto nepredpokladal, že sa nám to podarí. Som veľmi vďačný, že nový kostol stojí a môžeme doňho vstúpiť. Vďaka aj tým, čo nám pri tom pomáhali a prevzali zodpovednosť za túto stavbu, čiže to nebola len moja záležitosť,“ povedal páter farnosti Považská Bystrica – Rozkvet Wieslaw Krzyszycha.

Ako ďalej uviedol, slávnosť začne v nedeľu pri Kaplnke sv. Heleny, na ktorej prišla ním vedená farnosť o strechu pri nedávnom požiari. Pri kaplnke sa stretnú veriaci, ktorí odtiaľ budú putovať k novému stánku. Ako prvý doňho vstúpi biskup Tomáš Galis a následne všetci ostatní. Potom príde k vysväteniu.

Páter Wieslaw Krzyszycha v skratke zhrnul šesťročnú púť k novému kostolu. „Bolo to veľmi náročné, hoci samotné rozhodnutie bolo veľmi odvážne. No mal som vieru, že sa to podarí a z hora mi poslali v správnom čase ľudí, ktorí boli ochotní pomôcť. Prišlo za ten čas veľa mužov, ktorí nám svojpomocne pomohli,“ prezradil s tým, že oproti pôvodným predstavám ešte chýba mozaika na hlavnej stene, ktorá by mala prísť na budúci rok.

Zdroj: Dnes24.sk

Ako doplnil, hoci mal občas menšiu dušičku, či sa to podarí všetko zrealizovať, viera ho hnala vpred. „Na konci každého roka som žasol, ako sme sa dokázali v prácach posunúť, no zároveň som mal vždy menšiu obavu, či to tak bude ďalší rok aj pokračovať. No viera mi veľmi pomohla. Na začiatku som mal túžbu, aby každý, kto sem príde, sa cítil ako doma. Dúfam, že ľudia taký pocit mať budú,“ dodal a tiež sa poďakoval všetkým za podporu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nový považskobystrický svätostánok: Kostol Panny Márie z La Salette na záberoch
16
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk