Filip Chudý Rôzne

V Považskej by malo byť bezpečnejšie: Kde na nás dohliadajú nové kamery?

Mestskej polícii v Považskej Bystrici sa podarilo počas roka rozšíriť a zmodernizovať kamerový systém. O ktoré časti nášho mesta sa jedná?

Ilustračný obrázok k článku V Považskej by malo byť bezpečnejšie: Kde na nás dohliadajú nové kamery?
Zdroj: TASR

Kamerový systém Mestskej polície v Považskej Bystrici sa do konca tohto roka rozšíri na celkovo 47 kamier, čiže ich bude o 18 viac oproti začiatku roka. Okrem nových kamier sa tiež vymieňali niektoré staré, pričom sa zlepšil aj softvér. „Mesto máme prepojené od Ulice Tatranskej až po Nemocničnú, čo je hlavný ťah. Darí sa nám kamery umiestňovať aj do bočných ulíc. Kamerový systém musí byť prepojený. Potom môžeme monitorovať pohyb, informovať hliadky a vyslať ich v rámci služobného zákroku do danej lokality,“ povedal náčelník mestskej polície Juraj Lieskovský.

Ako ďalej uviedol, systém nie je len o samotných kamerách, ale týka sa aj vnútornej techniky, serverov, počítačov, monitorov. „To všetko sa obnovovalo z pridelených financií. Do konca roka budeme mať 47 kamier a je nevyhnutné, aby ich systém utiahol. Z celkového počtu máme 15 infrakamier, ktoré sú výborné v noci a preto sme ich rozmiestnili do lokalít, kde je slabšie alebo žiadne osvetlenie,“ objasnil Lieskovský. Ako prezradila hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková, v tomto roku sa kamerový systém rozhodli podporiť aj mestskí poslanci uvoľnením čiastky 20 400 eur z rozpočtu mesta.

„Nová kamera pribudla na hlavnej križovatke v centre mesta, pri ôsmej základnej škole na Rozkvete, či na Hlinách pri firme Hant. Oko kamery dohliada už aj na kaskádové parkovisko na Rozkvete, na Základnú školu Nemocničná, na športovú halu na sídlisku SNP či na úrad práce a okolie Diamonu. Na Strede policajti monitorujú jednou kamerou Okružnú a Hviezdoslavovu ulicu, druhou Železničnú a Komenského ulicu. Rozkvet je pod dozorom aj pri pekárni v blízkosti panelákov 2009, 2010 a 2011,“ prezradila naša hovorkyňa.

Podľa jej slov na sklonku roka pribudnú ďalšie kamery na železničnej stanici a pri M parku, pričom v mnohých prípadoch došlo aj k výmene starých za nové v duchu modernizácie systému. „Každý priestor pokrytý kamerou je označený upozornením, že je monitorovaný kamerovým systémom. Zameriavame sa na väčšie priestranstvá, kde je veľký výskyt ľudí, najmä mládeže. Čiže na detské ihriská a školy. Nezabúdame ani na prímestské časti, infrakameru sme umiestnili napríklad v Považskej Teplej a chceme pokračovať aj v ďalších častiach,“ doplnil náčelník mestskej polície.

Tá sa zapája aj do ďalších vypísaných projektov, aby sa kamerový systém mohol rozšíriť o ďalšie lokality. „V projekte, ktorý sme podali v roku 2017, sa chceme zamerať na únikové trasy z mesta. Vzhľadom na množstvo krádeží motorových vozidiel, chceme monitorovať prichádzajúce a odchádzajúce autá. Pôjde o lepšie kamery, ktoré zachytia vozidlá a ich EVČ až do rýchlosti 200 km/h. Momentálne čakáme na vyhodnotenie. Zatiaľ pracujeme na ďalšom projekte, v ktorom sa zameriavame na opätovné rozšírenie lokalít v meste a mestských častiach, ktoré by boli pod dohľadom kamier,“ dodal Lieskovský

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrickí dopraváci, palec hore! Namiesto pokuty rýchla cesta do nemocnice

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie