Filip Chudý Rôzne

V Považskej bude nové rodinné ihrisko: Poznáme miesto, FOTO

Jednou z priorít mestskej časti Lány je vybudovanie rodinného ihriska. To by sa malo postaviť už tento rok. Ale na ktorom mieste?

Ilustračný obrázok k článku V Považskej bude nové rodinné ihrisko: Poznáme miesto, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Výbor mestskej časti (VMČ) Lány sa na svojom mimoriadnom stredajšom zasadnutí okrem iného zaoberal aj žiadosťou manželov Kurucových o výmenu ich súkromných pozemkov za mestské. Spomínaní manželia vlastnia pozemky vnútrobloku na Pribinovej ulici o výmere 4684 m2. Ide o viac-menej o priestor, medzi tzv. starými húpačkami na jednej strane a škôlkou na strane druhej. Ten chcú vymeniť za mestský pozemok v centre pri budove Konica o výmere 1070 m2.

Prítomní poslanci VMČ Lány na svojom mimoriadnom zasadnutí hlasovaním odporučili mestu schváliť túto výmenu. Táto žiadosť tak bola postúpená do odborných komisií mesta, pričom by sa mohla dostať do materiálov aj na najbližšie plánované zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici, kde by sa mohlo definitívne rozhodnúť, či spomínaná výmena bude realizovaná.

„Medzi priority mestskej časti Lány v rokoch 2014 – 2018 patrí aj rodinné ihrisko. To plánujeme zrealizovať pri rieke Domanižanka na mieste starých húpačiek na Pribinovej ulici. Malo by obsahovať komponenty pre všetky vekové kategórie – starých rodičov, mladých ľudí, detí a ich rodičov. Okrem toho by malo ihrisko obsahovať aj tzv. tartanovú plochu na cvičenie jogy, tai-či, zumby, aerobiku,“ informovala Jana Veličová, predsedníčka VMČ Lány.

Ako ďalej prezradila, majú prísľub od spoločnosti dodávajúcej teplo v našom meste, ktoré postavilo podobné detské ihrisko pri kine Mier, že na toto ihrisko dostanú 15 000 eur. Podmienkou je len to, že musí ísť o mestský pozemok, preto odporučili spomínanú výmenu pozemkov, aby potom práve tam mohli umiestniť nové rodinné ihrisko. „Myslím si, že ide o najlepšie miesto, preto verím, že tá výmena pozemkov sa realizuje. Ak nie, budeme sa zaoberať iným miestom na Lánoch, kde by sme rodinné ihrisko umiestnili, pričom by sme ocenili aj podnety od občanov, že kde by ho chceli,“ doplnila Veličová s tým, že spomínané ihrisko by sa malo na Lánoch postaviť ešte v tomto roku.

Staré húpačky na Lánoch: Ich aktuálny stav
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Chrípka zasiahla Považskú a okolie v plnej sile: Brány zavrelo už 20 škôl!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie