Filip Chudý Rôzne Šport Iné športy

V Papradne to žilo: Traktoristi bojovali o prestížny boľceň, FOTO

V najväčšej obci nášho okresu sa uskutočnil obľúbený Papradňanský boľceň, na ktorom si zmeralo sily 26 traktoristov. Poznáme mená najlepších.

Ilustračný obrázok k článku V Papradne to žilo: Traktoristi bojovali o prestížny boľceň, FOTO
41
Galéria
Zdroj: Obec Papradno

Absolútnym víťazom súťaže doma robených traktorov Papradňanský boľceň sa v nedeľu 1. septembra v Papradne v okrese Považská Bystrica stal Marek Špánik z Brezian z okresu Žilina.

Podľa starostu Papradna Romana Španihela si v troch kategóriách zmeralo sily 26 súťažiacich. „Aby bola súťaž objektívna, robíme kategórie 4×4, 4×2 a špeciály. Každý rok je nová trať, aby to nebolo jednotvárne. Máme tu močaristý priestor a napriek tomu, že je sucho, v ňom je stále voda,“ vysvetlil starosta.

„Na tomto ročníku sme dali kombináciu trať na rýchlosť a ťahanie 18-tonovej Tatry do mierneho svahu. Z našej obce sme mali iba dvoch zástupcov, väčšina súťažiacich bola zo stredného Slovenska,“ uviedol Španihel.

Súťaž podľa neho pomenovali po typickom papradnianskom názve pre spojovacie zariadenie vlečky a traktora. „V podstate ju vymysleli naši hasiči. Sme silná obec na domáce traktory, aj chalani sú tu väčšinou technické typy. Tak sme sa do toho pustili a uchytilo sa to. Je to rodinná akcia s rôznymi atrakciami, ktorú v nedeľu navštívilo zhruba 8 000 ľudí,“ dodal starosta Papradna.

Víťazom kategórie 4×4 sa stal Peter Garabík, v kategórii 4×2 sa zas tešil Miroslav Harvánek. Mená najlepších nájdete vo výsledkovej listine.

Papradňanský boľceň 2019 vo výsledkoch

Kategória 4×4

  • 1. Peter Garabík (štartové číslo 9) – 3:40 min
  • 2. Drahoslav Fabian (16) – 3:49 min
  • 3. Marek Levčík (13) – 4:08 min

Kategória 4×2

  • 1. Miroslav Harvánek (7) – 3:09 min
  • 2. Jozef Garabík (5) – 3:45 min
  • 3. Peter Hričo (6) – 4:16 min

Špeciál

  • 1. Marek Špánik (2) – 2:43 min

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Papradňanský boľceň 2019 na FOTO: Takto to na ňom žilo
41
Galéria
Zdroj: Obec Papradno

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie