Filip Chudý Iné športy Kultúra

V Papradne to bude žiť: Prichádza veľké podujatie Považskobystrického okresu

Obľúbená súťaž podomácky vyrobených traktorov po roku opäť mieri do Papradna a spolu s ňou aj tisíce ľudí.

Ilustračný obrázok k článku V Papradne to bude žiť: Prichádza veľké podujatie Považskobystrického okresu
Zdroj: Naďa Labudová

Obec Papradno a tamojší hasiči pripravili na sobotu 1. septembra od 10:30 štvrtý ročník (celkovo piate pokračovanie) súťaže doma robených traktorov s názvom Papradňanský boľceň. V areáli miestnej koliby budú súťažiť traktory v troch kategóriách (4×2, 4×4, špeciály). „Súťažiaci sa budú prihlasovať až ráno pred pretekmi, preto presné počty pretekárov ešte nevieme. No počítame s tým, že ich bude približne 25,“ povedal Roman Španihel, starosta Papradna.

Toto podujatie patrí účasťou medzi najväčšie v celom Považskobystrickom okrese. „Ak bude slnečné počasie, počítame s tým, že príde 4500 až 5000 ľudí. To dá zabrať aj dopravnej situácii v obci, preto máme zabezpečenú SBS, ktorá na to bude dohliadať, aby cesty boli prejazdné. Samozrejme, mierne obmedzenia v obci budú, ale malo by to mať hladký priebeh,“ prezradil starosta.

Prvé kolo pretekov štartuje o 11:00. „Všetko bude ďalej záležať od toho, ako skončí prvé kolo. Po ňom nasleduje krátka prestávka a druhé kolo ide v protismere. Vyhráva ten, kto bude mať najlepší priemerný čas. Navyše sme pridali aj disciplíny ťahanie panelu a ťahanie dreva do svahu. Víťazom bude ten, kto ho dostane najvyššie,“ uviedol Španihel.

Podľa jeho slov sa trať každoročne mení, keďže ju prispôsobujú vždy aktuálnym podmienkam. „Počasie má v tomto významné slovo, ide totiž o močaristý terén, čiže musíme urobiť takú trať, aby bola aj prejazdná. No pre ľudí je to možno atraktívnejšie vtedy, keď zaprší, veď počas minulého daždivého ročníka prišli tisícky ľudí,“ dodal.

Okrem samotných pretekov ľudí láka aj bohatý sprievodný program. Cez prestávku bude jazda dobrovoľníkov na off-roadoch, štvorkolkách a ťahanie traktora na tyči. Počas celého dňa bude k dispozícii jazda v tanku (zmenšený model) alebo vyhliadkové lety helikoptérou. Chýbať nebude ani bohaté občerstvenie a tombola s atraktívnymi cenami. Vstupné je jedno euro.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie