V okrese Považská aj volebná remíza: Len tu chceli kombináciu Čaputová, Šefčovič

Úvodné kolo tohtoročných prezidentských volieb prinieslo viaceré zaujímavé údaje aj pre okres Považská Bystrica.

Filip Chudý

Prvé kolo prezidentských volieb je za nami. Rozhodlo sa v ňom o tom, že do druhého kola, ktoré sa uskutoční v sobotu 30. marca, postúpili Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Kedy sa rátal len Považskobystrický okres, dopadlo by to rovnako, keďže obaja menovaní získali najviac hlasov spomedzi 27 227 voličov (účasť 52,70 %), ktorí prišli v našom okrese k urnám.

Nie každá obec okresu Považská Bystrica však mala rovnaký názor. Zaznamenali sme v nich rôzne kombinácie prvých dvoch miest, pričom sa na nich ocitli okrem postupujúcich do druhého kola aj Štefan Harabin a Marian Kotleba.

Veľmi zaujímavá situácia nastala vo Vrchteplej, kde mali dvoch víťazov. Rovnaký počet hlasov totiž dostali Štefan Harabin a Maroš Šefčovič. Oboch zakrúžkovalo 49 voličov, čiže každý mal 33,10 % hlasov v obci.

Kombináciu Čaputovej so Šefčovičom pre druhé kolo prezidentských volieb si v našom okrese okrem Považskej Bystrice vybrali už len v Čelkovej Lehote, Dolnom Lieskove, Plevníku – Drienovom, Podskalí a Pružine.

Ako to presne dopadlo v jednotlivých obciach nášho okresu, to si môžete pozrieť vo fotogalérii (kliknite na titulnú foto).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Pozrite na videu, kde sa darilo postupujúcim najviac a najmenej

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk