Hádzaná Video

V národnom tíme nakoniec až kvarteto Považskobystričanov: VIDEO a FOTO zo zrazu

Známa kauza sa preniesla aj do národného tímu, keďže hráči Prešova nebudú reprezentovať. V našom meste sa tak predstaví ešte viac odchovancov MŠK.

Zdroj: Dnes24.sk

Tréner slovenských hádzanárov Heine Ernst Jensen musel pred aprílovým dvojzápasom druhej fázy kvalifikácie ME 2020 proti Taliansku riešiť neočakávané problémy. Tatran Prešov totiž neuvoľnil svojich hráčov pre národný tím. Navyše mu nebude k dispozícii ani zranená štvorica Marek Hlinka, Dávid Michalka, Branislav Cigáň a Maroš Baláž. Do nominácie sa tak dostal aj Tomáš Vallo, ktorý doplnil trio pôvodne nominovaných odchovancov Považskej Bystrice (Ľubomír Ďuriš, Marián Žernovič, Šimon Macháč).

Podľa Slovenského zväzu hádzanej (SZH) síce Tatran nezakázal účasť hráčov v reprezentácii, počas zrazov im však nebude vyplácať mzdu a v prípade zranenia pri plnení si reprezentačných povinností im nebude platiť ani v dobe liečenia. Zvláštnosťou je, že táto podmienka sa netýka zahraničných hráčov Tatrana Prešov. „Už tomu nechcem venovať viac času, teraz sa sústredíme na to, čo bude. My sme spravili všetko, čo sme vedeli, aby sme to zachránili, ale bezvýsledne. Dúfam, že všetci dostanú rozum a potom budeme pokračovať, pretože slovenská hádzaná potrebuje špičkové kluby,“ povedal viceprezident SZH Ernö Kelecsényi.

Rozhodnutie Tatrana Prešov neohrozuje iba rozbehnutú kvalifikáciu na ME 2020. Slovensko spoločne s Maďarskom budú o dva roky hostiť európsky šampionát a podľa stanoviska SZH takéto kroky poškodzujú dobré meno slovenskej hádzanej. Na druhej strane, Kelecsényi dúfa, že vzťahy medzi zväzom a klubom neutrpia nenávratné poškodenie: „Osobne dúfam, že vzťahy nebudú príliš ovplyvnené, musíme spraviť všetko, aby sme ich napravili. Pred nami je šampionát 2022, ktorý sme získali s Maďarmi a nebolo to zadarmo. Naším cieľom bolo využiť ho na opätovné vybudovanie dobrého mena našej hádzanej,“ dodal Kelecsényi.

Dánsky kouč Jensen na pondelkovom brífingu zdôraznil, že napriek okolnostiam nevešia hlavu a svojim hráčom verí: „Musím povedať, že je to veľmi zvláštna situácia. Niečo podobné som ešte nezažil, viac by som to nekomentoval, pretože s tým aj tak nič nespravím. Máme 28-menný zoznam a z neho vyberieme konečnú pätnásťčlennú nomináciu. Všetci dostanú príležitosť ukázať, čo v nich je.“

Slovensko bude v nadchádzajúcom dvojzápase favoritom, ale Jensen upozornil na kvality súpera. Mnohí Taliani hrajú v zahraničných ligách a Slováci si na nich musia dať pozor. „Pripravujeme sa ako vždy, pozrieme si zápasy a zanalyzujeme ich. Majú hráčov, ktorí hrávajú vo Francúzsku či Španielsku, majú skvelého brankára so skúsenosťami z bundesligy, ale verím, že chlapci zabojujú o víťazstvo,“ dodal Jensen.

Ľubomír Ďuriš upozornil, že hoci je cieľ jasný – dve víťazstvá – súpera neradno podceniť: „Musíme sa dobre pripraviť, už som proti Talianom hral, takže viem, že ich nemôžme podceniť, určite budú nepríjemní. Teraz už slabý súper v Európe neexistuje, ale myslím si, že ak nezdoláme Talianov, tak tu nemáme čo hľadať. Víťazstvo je jediná cesta.“

Slovensko sa predstaví v stredu 10. apríla od 18:45 v talianskej Faenze o štyri dni neskôr je na programe odveta v Považskej Bystrici (nedeľa 14. apríla o 17:00).

Nominácia SR na zápasy druhej fázy kvalifikácie ME 2020 proti Taliansku (10. a 14. apríla):
brankári: Michal Shejbal (Moser Medical UHK Krems/Rak.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.)
pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Arau/Švaj.), Andrej Petro (HKM Šaľa), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica), Dominik Kalafut (Cesson Rennes/Fr.)
spojky: Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Prokop (ŠKP Bratislava), Jakub Mikita (Ceglédi KKSE/Maď.), Matej Mikita (Mainvilliers Chartres HB/Fr.), Marek Korbel (HC ROBE Zubří/ČR), Marek Kováčech (VfL Postupim/Nem.)
krídla: Tomáš Urban (TV Grosswallstad­t/Nem.), Juraj Briatka (HK Agro Topoľčany)
realizačný tím: Heine Ernst Jensen (tréner), Radoslav Antl (asistent trénera), Alex Nöthe (fyzioterapeut), Arne Kühr (videoanalytik), Dušan Olejár (tréner brankárov), Martin Vicen (lekár), Martin Maťaš (vedúci mužstva)

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Slovenská reprezentácia sa pripravuje na Taliansko: V nedeľu sa hrá v Považskej
13
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie