Šport Iné športy

V Domaniži pripravujú sviatok: Účasť potvrdilo aj hviezdne meno, PROGRAM

Športový sviatok v považskobystrickom okrese sa blíži. Očakáva sa vysoká účasť fanúšikov, a tiež zvučné mená na štarte.

Ilustračný obrázok k článku V Domaniži pripravujú sviatok: Účasť potvrdilo aj hviezdne meno, PROGRAM
10
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Domaniža bude hostiť počas víkendu (8. – 9. augusta) piaty ročník countrycrossového podujatia, ktorý je venovaný spomienke bratov Janka a Jozefa Haviarovcov. „Bohužiaľ, zmena nastala v názve podujatia, keď som doň musel pridať aj meno môjho najväčšieho podporovateľa strýka Jozefa, ktorý nás navždy opustil,“ vysvetlil pre Dnes24 hlavný organizátor Marek Haviar.

Sprievodný program

Hoci sa veľa nielen motoristických podujatí ruší, obľúbené preteky v Domaniži budú. „Chceli sme zachovať tradíciu podujatia. Keby sme to nemohli usporiadať, určite do toto nejdeme. Ale všetko máme pripravené tak, aby sme spĺňali vydané nariadenia. Preteky budú na ploche s rozlohou 500-tisíc metrov štvorcových, preto nepríde k situácii, že by diváci boli natlačení,“ ozrejmil Haviar s tým, že všetky hygienické opatrenia majú zabezpečené, keďže nechcú, aby sa stalo niečo zlé.

Pripravený je tradične aj bohatý sprievodný program. „Pripravili sme viac stánkov pre deti, pretože skákací hrad tento rok nebude. Ponúkanú bude rôzne druhy občerstvenia. Verím, že všetci si prídu na svoje. Program vyvrcholí vatrou. Zabezpečili sme aj živú hudbu, čo je posun oproti minulým rokom. Naposledy sme mali na sprievodný program dobré ohlasy, teraz by mohol byť ešte lepší,“ doplnil hlavný organizátor.

Ten očakáva veľa ľudí, k čomu má pomôcť aj počasie. Počas minulých ročníkov sa návštevy počítali v tisícoch. Vstup je zadarmo.

Zvučné mená

Štartová listina pretekov ponúkne zvučné mená. „Po troch rokoch potvrdil účasť Štefan Svitko, čo je najväčšie meno, ktoré vďaka Dakaru pozná asi každý. Prídu aj ďalší zvuční jazdci ako Ján Strapec, Jakub Zahustel, Jaroslav Štrbek, Ladislav Krasňan, Martin Gottwald atď. Nebudú chýbať ani českí jazdci, ozývali sa aj Poliaci,“ vymenoval Haviar.

Celkový počet jazdcov je však podľa neho ešte otázny. Verí však, že ich bude viac ako pred rokom. „Snažíme sa im vytvoriť čo najlepšie podmienky vo všetkých smeroch. Novinkou je to, že budú štartovať aj štvorkolky,“ dodal Haviar.

Program pretekov

Sobota

  • 10.00 h Regional E1, E2, dorast do 85 cm³, veterán
  • 11.30 h Ženy, deti 65 cm³ + pitbike, deti 50 cm³
  • 14.00 h Profi E1, E2, SP E1, E2, Hobby E1, E2
  • 15.00 h Quad 1 + Quad 2

Nedeľa

  • 10.00 h Regional E1, E2, dorast do 85 cm³, veterán
  • 11.30 h Ženy, deti 65 cm³ + pitbike, deti 50 cm³
  • 14.00 h Profi E1, E2, SP E1, E2, Hobby E1, E2
  • 15.00 h Quad 1 + Quad 2
  • 17.00 h Dekorovanie víťazov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie