Filip Chudý Rôzne Video

V centre Považskej sa dá vyblázniť ešte viac: VIDEO a FOTO novej zábavky

Centrálna metská zóna Považskej Bystrice dostala pre najmenších novú atrakciu. Na čo však treba pamätať?

Zdroj: Dnes24.sk

Detské ihrisko v centrálnej mestskej zóne patrí medzi najnavštevovanejšie v Považskej Bystrici. V decembri minulého roka na ňom začali pracovať na inštalácii nových herných prvkov, konkrétne dvoch zemných trampolín. Pred Vianocami už trampolíny boli osadené, ale úplné dokončenie prác sa vykonalo až v tomto období. Preto sa môžu malé trampolíny vedľa kina Mier už naplno využívať.

Dve zemné trampolíny s príslušenstvom tak doplnili herné možnosti ihriska, ktoré je veľmi využívané. Mesto Považská Bystrica informovalo, že trampolíny sú určené pre deti od troch do dvanásť rokov.

„Toto ihrisko je veľmi obľúbené a využívané, pričom sa rozšírilo o dve zemné trampolíny s príslušenstvom. Aj s prácami na nich to mesto stálo 9 500 €, pričom 8 500 € získalo mesto ako dotáciu z Úradu vlády Slovenskej republiky,“ povedala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

Vstupovať by na toto nové zariadenie by mali deti len v obuvi, ktorá je vhodná pre daný povrch, vyslovene je zakázané na trampolíny vstupovať v kopačkách s kovovými štupľami, v znečistenej obuvi na kolieskových korčuliach a na bicykli. Deti by sa na ihrisku mali hrať len pod dozorom dospelej osoby. Tak znejú pokyny z považskobys­trickej radnice.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nové trampolíny v považskobystrickom centre: Takto postupne vznikali
14
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie