Filip Chudý Kultúra

Užite si valentínsky týždeň v Považskej Bystrici: Koncert, kino aj karneval

Február letí naozaj rýchlo, veď sme už v jeho strednej časti. V nej sa nachádza aj Valentín. Pozrite, čo sa bude konať.

Ilustračný obrázok k článku Užite si valentínsky týždeň v Považskej Bystrici: Koncert, kino aj karneval
Zdroj: TASR

Sviňa

10. a 15. februára o 18:30, kino Mier

Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Slovenský triler.

Valentínsky koncert

12. februára o 18:00, kino Mier

Spoločný koncert hudobnej skupiny Kortina, Ľudovíta Kašubu a skupiny Kašubovci.

Zbaľ sa a poď do Mjanmarska

14. februára o 17:30, Vlastivedné múzeum

Tradičné cestovateľské stretnutie nás tentoraz zavedie do Mjanmarska. Krajinou Buddhu, tisícok kláštorov, pagod, milých ľudí, peknej prírody a mužov v sukniach vás prevedie Katarína Kočudáková.

Šťastný nový rok

14. februára o 18:30, kino Mier

Vianočná romantická komédia v réžii Jakuba Kronera s výnimočným hereckým obsadením, natočená v zimnom prostredí Vysokých Tatier. Scenár filmu sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok a cez množstvo komických, ale i romantických situácií ukazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.

Futbal: Považská Bystrica – Liptovský Mikuláš

15. februára o 11:00, umelá tráva

Piate prípravné stretnutie mužov Považskej Bystrice v rámci zimnej prípravy. Tentoraz privítame Liptovský Mikuláš.

Detský karneval

15. februára o 15:30, KD Podvažie

V Podvaží pripravili ako každý rok pre deti karneval, kde sa môžu predviesť deti vo svojich karnevalových maskách, zatancovať si. Ďalej ich čaká veľa zábavných hier, niečo malé pod zub, či dielničky, kde si môžu svoj výtvor odniesť domov, či darovať svojim blízkym.

Labková patrola: Pripravení pomáhať a zachraňovať

15. februára o 16:00, kino Mier

Neohrozená Labková patrola opäť v kinách v špeciálnej epizóde. V Adventure Bay sa schyľuje k veľkolepým automobilovým pretekom a kamaráti Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye pomáhajú s prípravami. Animovaný film.

Super maznáčikovia

16. februára o 16:00, kino Mier

Túlavý pes Roger je rebel, ktorý pomôže každému, kto je v núdzi. Aj tým, že občas uchmatne jedlo rozmaznaným domácim maznáčikom. Robo City je totiž široko ďaleko to najmodernejšie mesto, aké si viete predstaviť. Jeho obyvatelia si žijú šťastne, pretože takmer všetko obstarávajú roboti. Lenže bezstarostné dni práve končia. Animovaná rozprávka.

Chlap na striedačku

16. februára o 18:30, kino Mier

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Česká komédia.

Výlet do sveta fantázie

Kino Mier

Výstava maľby a skla Petrolenelly Vlhovej a Zuzany Doktorovej Zajacovej.. Výstava potrvá do 21. februára 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a počas prevádzky PX Centra.

Beáta Kočner Bencová / Za všetkým hľadaj ženu

MG art galéria

Výstava Beáty Kočnerovej Bencovej s názvom Za všetkým hľadaj ženu potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 28. februára. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00. Vernisáž výstavy túto stredu.

Ženy v národno-emancipačnom hnutí 19. storočia a štúrovci

Vlastivedné múzeum

Pozrime sa na štúrovské obdobie 19. storočia zo ženskej perspektívy! Okrem informačne bohatých banerov si návštevníci môžu pozrieť ukážky z historického fondu vlastivedného múzea, modely dobových kostýmov a ďalšie artefakty ilustrujúce ženský svet z konca 19. storočia. Výstava bude pre verejnosť sprístupnená v pracovných dňoch od 7.00 – 15.00 h, posledný vstup je o 14:30 hodine. Výstava začína 31. januára a potrvá do 31. marca.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie