Filip Chudý Kultúra

Úvod septembra nemusí byť mrzutý: PREHĽAD akcií v Považskej a okolí

Hoci so začiatkom školského roka pribudlo povinností a je menej voľného času, nemožno zabúdať ani na zábavu. Čo sa bude konať?

Ilustračný obrázok k článku Úvod septembra nemusí byť mrzutý: PREHĽAD akcií v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Deväťdesiate

2. septembra o 18:30, kino Mier

Americké predmestie 90-tych rokov. Trinásťročný Stevie tu žije so svojou matkou, ktorá ho vychováva sama, a jeho agresívnym bratom. Netúži po ničom inom, iba utiecť, a tak si zaobstará skateboard a pridáva sa k skupine skejterov. Práve jeho noví kamaráti mu pomáhajú prekonať smutnú realitu, zažíva tú prvé radosti a strasti dospievania. Film je režijným debutom amerického herca Jonaha Hilla.

Nábor karate

3. a 5. septembra o 18:00, telocvičňa SPŠ (vchod zozadu)

Klub Okinawa Karate Považská Bystrica organizuje nábor, ktorý prebehne počas tréningov v mesiacoch september a október 2019 každý utorok a štvrtok.

Stretnutie mamičiek

4. septembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Olympiáda seniorov 2019

5. septembra o 9:30, športový areál Plevník-Drienové.

Okresný úrad Považská Bystrica pozýva na športovo-spoločenské podujatie s názvom Olympiáda seniorov 2019, ktorá sa uskutoční v športovom areáli Plevník-Drienové.

Otvorenie lezeckej steny

6. septembra o 15:00, Lezecká stena – Horolezecký klub Manín

Príďte si vyskúšať lezenie na umelej stene. Počas celého dňa sa vám budú venovať inštruktori. Deti môžu využiť zápis do lezeckých krúžkov, prejsť sa po slackline alebo si nechať pomaľovať tvár šikovnými umelcami z Ateliéru Mlyn. Počas celého otváracieho dňa nie je možné na lezeckej stene samostatne liezť. Tento deň je vyhradený pre deti a dospelých, ktorí si chcú lezenie vyskúšať.

To Kapitola 2

6. septembra o 18:30, kino Mier

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy.

Johnny English 3 – letné kino v Prečíne

6. septembra o 20:30, areál futbalového ihriska v Prečíne

Komédia Johnny English 3 sa premietne v letnom kine v Prečíne na ihrisku.

Ďurďovský výstrek

7. septembra o 8:30, Ďurďové

Ukončenie Slovensko – moravskej hasičskej ligy ponúkne nielen kvalitný hasičský šport, ale aj veľkú zábavu až do nedeľného rána s koncertmi a diskotékou.

Futbal: Považská Bystrica – Galanta

7. septembra o 16:00, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice chcú postúpiť do druhej ligy. Lenže úvod súťaže im nevyšiel. Ďalšiu stratu bodov si teda nemôžu dovoliť, zvlášť nie proti Galante, ktorá je na konci tabuľky.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

7. septembra o 18:00, športová hala

Prvý zápas hádzanárov Považskej Bystrice v novej sezóne. V našej extraligovej ouvertúre privítame Šaľu.

Anna

7. septembera o 18:30, kino Mier

Očarujúca Anna je hlavnou hrdinkou strhujúceho akčného thrilleru, plného prekvapivých dejových zvratov a vášnivých vzťahov. Kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako top modelka v Paríži – teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentkou, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja.

Futbal: Považská Bystrica – Topoľčany

8. septembra o 12:30, futbalový štadión

Futbalistky Považskej Bystrice vstúpili do novej sezóny druhej ligy prehrou a následne výhrou. Teraz chcú svoju bilanciu prevážiť na pozitívnejšiu stranu.

Playmobil vo filme

8. septembra o 16:00, kino Mier

Film rozpráva príbeh vynaliezavého dievčaťa Marly, ktoré sa vydáva na dobrodružnú cestu po tom, ako jej mladší brat Charlie zmizne v obrovskom magickom animovanom svete stavebnice Playmobil. Animovaná rodinná komédia.

Cez prsty

8. septembra o 18:30, kino Mier

Príbeh filmu sa odohráva na beach volejbalových ihriskách, ale nielen na nich. Linda a Pavla sú „parťáčky“, ktoré obetujú plážovému volejbalu všetko. Teda, skoro všetko. Mladšej Pavle tak trochu začínajú tikať biologické hodiny a s priateľom Hynkom chce čo najskôr otehotnieť. To staršia Linda, ktorá je slobodná a bezdetná, nechápe. Obzvlášť, keď sa im podarilo kvalifikovať na majstrovstvá Európy… Všetko ale aj tak nakoniec zamotá svojský správca ihriska so zaujímavou minulosťou Jíra. Česká komédia.

Martin Golej: Potulky

Kino Mier

Výstava fotografií člena fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá do 18. septembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Tip na výlet: Slovenské Plitvické jazero zatraktívnili pre turistov

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie