Filip Chudý Basketbal Video

Úspešný považskobystrický reštart: Výrazne pomohli aj diváci, VIDEO a FOTO

Po ročnej prestávke sa do Považskej Bystrice vrátil seniorský basketbal a návrat bol mimoriadne vydarený.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Po ročnej prestávke sa opäť obnovila činnosť seniorského tímu basketbalistov IMC Slovakia Považská Bystrica v prvej lige mužov. Súťažná premiéra sa odohrala počas prvej októbrovej nedele a hľadisko telocvične SZŠ DSA Rozkvet praskalo vo švíkoch. Pricestoval k nám klub zvučného mena a dvojnásobný majster Slovenska (2004, 2009) BKM SPU Nitra. Ten sa navyše posilnil o štyroch pendlujúcich hráčov z najvyššej súťaže. Zverenci Andreja Péliho sa ale nezľahli a návrat mužského basketbalu do nášho mesta prikrášlili výhrou 75:67.

Považskobystrický tréner bol rád, že sme sa po ročnej pauze vrátili do prvej ligy víťazne. „Je to cenná výhra, keďže Nitra hrala s obrovským nasadením, mala k dispozícii pendulujúcich hráčov z extraligy a podala vynikajúci výkon. My sme nepoľavili, vedeli sme totiž, že zápas sa nemusí zlomiť hneď v úvode,“ konštatoval.

„Boli sme trpezliví a v poslednej štvrtine sme za pomoci divákov zlomili zápas na našu stranu. Chalanom gratulujem, ďakujem divákom a keďže prišli v hojnom počte, pokúsime sa do budúcna dať zápas aj na nejaký atraktívnejší čas,“ povedal Péli.

V polovici záverečnej štvrtiny bol vyrovnaný stav 65:65, poslednú päťminútovku však Považskobystričania vyhrali 10:2 a tým aj celé stretnutie. „Koncovka nám vyšla. Hlavne to vychádzalo z toho, že sme si povedali, ako máme brániť a čo nemáme súperovi dovoliť. Nitra mala preto ťažšie strely, kým predtým ich mala otvorené. Z toho sme získavali obranné doskoky a mohli ísť do protiútokov. Hráčom nemám čo vytknúť. Bolo tam nasadenie, bola tam disciplína,“ doplnil Péli s tým, že im pomohli aj slová v polčasovej prestávke.

Najlepším strelcom domácich bol so 16 bodmi Dominik Kubala, kmeňový hráč Považskej Bystrice, ktorý pendluje do extraligovej Žiliny. Dôležité body pridal aj kapitán tímu Matej Tomáško. „Je dobré, že sme sa po ročnej prestávke takto vrátili. Mali sme dva mesiace ťažkej prípravy. Začiatok bol celkom ideálny, ale vždy sa Nitra dokázala nejako dotiahnuť. Až na konci sme to teda definitívne zlomili na našu stranu,“ vyjadril sa náš skúsený hráč.

Víťazstvo v kombinácii s návratom a dobrou kulisou v hľadisku mu chutilo. „Dúfam, že sa od toho odrazíme a aj do ďalších zápasov pôjdeme s takým istým nasadením. Síce sa objavili v našej hre aj chyby, ale zároveň aj množstvo dobrých vecí. Chýb sa treba vyvarovať a postupne budeme myslím ešte napredovať,“ doplnil Tomáško.

IMC Slovakia Považská Bystrica – BKM SPU Nitra 75:67 (34:35)

Považská Bystrica: Zachar 13, Vlnieška 10, Žilinčík 9, Tomáško 6, Orihel 4 (Kubala 16, Štefek 12, M. Péli 3, Krčmárik 2, Drbul)
Nitra: Mäsiar 19, Konc 6, Pipíška 6, Dobrotka 3, Stojanov (Huljak 12, Jackuliak 11, Pasovský 10, M. Foltín, Stanček)

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Po roku sa v Považskej obnovil seniorský basketbal: FOTO z výhry nad Nitrou
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie