Filip Chudý Iné športy

Úspechy mladých Považskobystričaniek: Medailová žatva a nielen to! FOTO

Považskobystrické mažoretky sa postarali o dobrú reklamu pre naše mesto, keď nás úspešne reprezentovali na národnom šampionáte. Čo všetko dosiahli?

Ilustračný obrázok k článku Úspechy mladých Považskobystričaniek: Medailová žatva a nielen to! FOTO
7
Galéria

Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe tento rok hostila Spišská Nová Ves. Tam sa počas uplynulého víkendu mimoriadne darilo mažoretkám z Považskej Bystrice, ktoré si zo Spiša priviezli dvojciferný počet medailí a ďalšiu kopu popredných umiestnení. Mažoretky z považskobys­trického súboru Bona sa vrátili domov nielen s medailovou bilanciou 9–2–2, ale aj s miestenkami na európsky šampionát, ktorý sa uskutoční koncom júna v talianskom meste Giulianova.

„Som veľmi spokojná s výsledkami. Dievčatá do toho vložili veľa úsilia, ktoré sa im v podobe týchto úspechov vrátilo. Všetky ciele, ktoré sme pred šampionátom mali, sa nám splnili, dokonca až nad moje očakávania. Až takéto úspechy som naozaj nečakala, pretože nie každý rok sa zadarí. Raz je z tohto pohľadu silný rok, inokedy slabší. Ale teraz sa nám darilo, s čím som veľmi spokojná,“ povedala vedúca súboru Bona Elena Martinková.

Tá je zároveň aj prezidentkou Asociácie mažoretkového športu na Slovensku. Podľa vlastných slov po tomto šampionáte ešte nerobila presnú štatistiku, ale aj tak je presvedčená, že v medailovej bilancii sa Bona zaradila medzi najúspešnejšie súbory tohtoročného domáceho šampionátu. „Čo sa týka výkonov dievčat, myslím si, že všetko bolo v poriadku. Som s nimi spokojná. Dievčatá potvrdili svoju aktuálnu výkonnosť a zároveň kvalitu,“ vyjadrila sa Martinková, ktorá sa už pomaly začína sústrediť na ME.

Na nich nás môže reprezentovať aj mažoretkový súbor Marija, ktorý taktiež pôsobí pod Centrom voľného času Považská Bystrica. Podľa slov vedúcej súboru Miroslavy Bielovej sa o tom rozhodne v najbližších dňoch, keď bude dôležitá hranica známky. Práve tie cez víkend trochu nepriali dievčatám z Marije, keďže na domácom šampionáte skončili viackrát pod stupňami víťazov. „Samozrejme, že ma trochu škrie, veď sme viackrát siahali na medailu, ale skončili sme nakoniec bez nej. Lenže sama som porotkyňou, preto viem, aké je ťažké určovať poradie, keď mnohokrát rozhodujú len desatiny a maličkosti vo výkonoch,“ prezradila Bielová.

No s výkonmi svojich dievčat bola spokojná, keďže podľa nej priamo na súťaži predviedli najlepšie zostavy za celé prípravné obdobie. „Len nám chýbal kúsok športového šťastia, aby sme získali medailu, veď všetky veľké formácie skončili na štvrtom mieste, malé formácie zas brali niekoľko piatych miest. No vieme, že na to máme, preto nás to len naštartovalo do ďalšej práce,“ doplnila vedúca Marije.

Úspešné považskobystrické mažoretky: Zábery z majstrovstiev Slovenska
7
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Tímy z Považskej sa v Prahe nestratili: Obstáli na najväčšom turnaji na svete!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie