Filip Chudý Kultúra

Úspech tanečníkov z Považskej: Medailová žatva z majstrovstiev Slovenska!

Na národnom šampionáte vo výrazových tancoch sa mimoriadne darilo tanečníčkam a tanečníkom z Považskej Bystrice. Aké úspechy dosiahli?

Ilustračný obrázok k článku Úspech tanečníkov z Považskej: Medailová žatva z majstrovstiev Slovenska!
Zdroj: Adriana Balážiková

V Leviciach sa počas víkendu uskutočnil 7. ročník Showtime majstrovstiev Slovenska vo výrazových tancoch. Výrazne sa na nich darilo aj zástupcom z Centra voľného času Považská Bystrica. Majsterkou Slovenska sa stala 19-ročná Adriana Balážiková (street dance mix mládež sólo, kategória A). Striebro brala v tej istej tanečnej kategórii medzi juniorkami 16-ročná Mária Kalašová, pričom spolu získali bronz v duách. A druhé miesto obsadila aj tanečná skupina Optimist crew (Jakub Melicherík, Juraj Valient, Richard Angst, Marek Valášek a náhradník Aurel Kasman) pod vedením trénera Petra Rosíka v breakdance junior, kategória B.

„Výsledky nás prekvapili. Určite som spokojná a vďačná za každé dosiahnuté miesto. Musím priznať, že sme neboli pripravené ako minulý rok. Mali sme omnoho menej času z dôvodu školských povinností. Som na nás naozaj pyšná, pretože sme dokázali za tri dni vymyslieť celé duo. To bolo veľkým bojom, pretože proti nám išli najlepší tanečníci, pričom každý urobil veľkú šou. My sme nemali z nás najlepší pocit, ale vyšlo to, čo sme ani nečakali,“ povedala za dievčenskú časť úspešnej považskobystrickej výpravy Adriana Balážiková.

Podobné pocity mala aj Mária Kalašová. „Mali sme toho veľa a približne pol roka sme netrénovali pravidelne. Našťastie pred šampionátom boli týždňové prázdniny. Cez ne sme každý deň trénovali až do odpadnutia, dokonca aj cez sviatky. Za tri dni sme vymysleli choreografiu na duo, preto je tretie miesto veľkým úspechom, zvlášť, keď bola väčšia konkurencia ako pred rokom,“ uviedla mladšia z úspešného tanečného dua s tým, že získali dostatok bodov na postup na majstrovstvá Európy, kde budú ešte tento rok reprezentovať Slovensko.

Úspešná tanečníčka tiež prezradila, že keďže takmer všetok čas venovali príprave na duo, choreografie na sóla nemali vôbec pripravené, len si deň pred vystúpením domixovali hudbu. „V autobuse som sa snažila napočítať pesničky, ako idú v poradí. Obe sme išli v súťaži voľný štýl a ľuďom sa to páčilo, za čo som šťastná,“ doplnila Kalašová.

Adriana Balážiková bola podľa vlastných slov šťastná nielen za ich výsledky, ale aj za chlapčenské zoskupenie, keďže tí boli na majstrovstvách prvýkrát, ale zvládli to s bravúrou. „My sme to išli viac-menej len vyskúšať, keďže sme mali výborné referencie od dievčat z minulého roka. Podľa mňa sme postavili dobrú choreografiu, s ktorou sme nakoniec uspeli, hoci sme boli v kategórii B,“ povedal Peter Rosík, tréner Optimist Crew, ktorý ešte čaká na verdikt, či dosiahli dosť bodov na kvalifikáciu na ME. Všetci naši úspešní tanečníci zároveň poďakovali za podporu CVČ a tiež manželom Meluchovcom za podporu a energiu, ktorú im dávajú.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Tímy z Považskej sa v Prahe nestratili: Obstáli na najväčšom turnaji na svete!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie