Filip Chudý Basketbal Video

Úspech Považskej narodeninovým darčekom: Bol pri tom aj Jaro Slávik, VIDEO a FOTO

Po obnove sa seniorský basketbal v Považskej Bystrici dočkal hneď pekného úspechu. Spečatil ho počas narodeninového dňa trénera Andreja Péliho.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica vyhrali základnú časť západnej skupiny prvej ligy. Tento úspech je o to zaujímavejší, že len pred sezónou sa obnovila činnosť seniorského tímu. Ten prebral ako tréner Andrej Péli, pričom prvé miesto spečatili presne v deň jeho 32. narodenín, keď porazili ŠKP Štart Bratislava 103:74 (41:38). „V každom kolektívnom športe sú zvyky, že ak sa v takýchto prípadoch vyhrá, donesie sa do kabíny ,chmeľový jonťákʻ. Chlapci preto vedeli, že motiváciu majú. Ale túto sezónu hrajú dobre, baví ich to, nemajú problém s motiváciou, hrajú v tempe… Môžem im len pogratulovať k prvej stovke sezóne,“ vyjadril sa Péli k tomu, či na svoje narodeniny hráčov extra motivoval.

K stretnutiu povedal, že aj keď sa zodpovedne pripravovali, v prvej polovici duelu sa trápili, keď im odišla streľba, keďže takú nízku úspešnosť v tejto sezóne ešte nemali. „Preto sme si v polčase povedali, že musíme zmeniť tempo hry a vytiahli sme obranu. A potvrdilo sa, že keď máte v basketbale dobrú obranu, pôjde vám aj streľba,“ vysvetlil a odpovedal aj na otázku, či si pred sezónou predstavoval, že hneď po obnovení seniorského tímu môžu vyhrať základnú časť.

„Bol by som zlý tréner, kedy som neveril svojmu tímu. Samozrejme, že som dúfal v čo najlepšie výsledky. Chceli sme sa pobiť aspoň o tretie miesto, aby sme postúpili do nadstavby. Tým, že do nej ideme z prvého miesta, budú na nás väčšie nároky, ale nemôžeme podľahnúť tlaku. Treba hrať ďalej zodpovedne a s chuťou. Chceme zabojovať o finálový turnaj, čiže o prvú štvorku,“ uviedol Péli.

Do nadstavby sa dostali tri kluby zo západnej skupiny (Považská Bystrica, Žiar nad Hronom, Nitra) a štyri z východnej (Slávia Žilina B, Banská Bystrica, Košice, ŽU Žilina). „V druhom polčase proti ŠKP sme mali viac ziskov, dávali sme ľahké koše a natiahli rozdiel skóre na 30 bodov. Celkovo sme radi, že sme doma neprehrali a máme len dve prehry. Do nadstavby ideme z prvého miesta, ale uvedomujeme si, že tam budú kvalitní súperi. Chceme však ďalej ísť na pozitívnej vlne, dostať sa na finálový turnaj, kde sa môže stať už všetko,“ uviedol Dominik Kubala k zápasu, základnej časti a tiež nadstavbe,

V drese ŠKP Štart Bratislava sa predstavil aj známy porotca z talentových šou Jaro Slávik, o ktorom je známe, že hráva basketbal. Podľa neho vedeli, že uhrajú v Považskej Bystrici asi len 20 – 25 vyrovnanej partie, keďže už nemali veľkú motiváciu kvôli nepostupu do nadstavby. Slávik však vníma, že nastal kvalitatívny posun v prvej lige. „Mnoho extraligových hráčov sa totiž kvôli legionárom nedostáva na palubovku v extralige, preto pendlujú do prvoligových klubov. Hlavne Žiar nad Hronom a Levice ich využívajú, čo je cítiť a kvalita súťaže išla nahor. Potom však kluby ako my, ktoré nemajú nejaké partnerstvo s extraligistom, na to trpia,“ konštatoval.

Slávik ďalej uviedol, že si chodí zahrať pre zábavu. „Snažím sa síce zlepšovať, ale je to čoraz náročnejšie kvôli veku. Ja som ,starýʻ chlap. S basketbalom sa končí keď ste tridsiatnik a nie štyridsiatnik. Teší ma, že chalani ma stále akceptujú a tréner mi dá nejaké minúty na ihrisku. Drží ma to stále kvôli mladým, baví ma to a teším sa z toho športu. Ťahúňom svojho tímu už nebudem, možno mentálne,“ dodal známy porotca.

IMC Slovakia Považská Bystrica – BK ŠKP Štart Bratislava 103:74 (41:38)

Štvrtiny: 23:20, 18:18, 32:13, 30:23.
TH IMC: 18/9.
IMC: Drbul 22, Kubala 19, Krčmárik 15, Štefek 6, M. Péli 2 (Vlnieška 17, Žilinčík 10, Zemánek 4, Moriš 4, Orihel 2, Tomáško 2).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

FOTO: Považskobystrickí basketbalisti vyhrali nad ŠKP, zahral si aj Jaro Slávik
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie