Filip Chudý Šport Iné športy

Ulice nášho mesta ožijú: Považskobystričania budú bežať za dobrú vec

Atraktivita bežeckých podujatí rastie aj v Považskej Bystrici, čoho dôkazom je aj čoraz populárnejší Beh nádeje. Čo ponúka tento ročník?

Ilustračný obrázok k článku Ulice nášho mesta ožijú: Považskobystričania budú bežať za dobrú vec
Foto: Martin Hromadík / Zdroj: OZ Zrniečka pre sny

Občianske združenie Zrniečka pre sny pripravilo v Považskej Bystrici na sobotu 9. júna piaty ročník čoraz populárnejšieho Behu nádeje. Štart a cieľ bude v centrálnej mestskej zóne pri altánku. Trate povedú po pešej zóne popri Domanižanke smerom na SNP. „Gro podujatia je o deťoch a mládeži, o ktoré nám ide. Chceme totiž, aby získali do života kladný vzťah k pohybu a naplnili naše heslo: behaj, kráčaj s úsmevom,“ povedala organizátorka podujatia Katarína Beranová.

Toto podujatie pomáha zlepšiť rozvoj telesnej kultúry, vzťah k vzdelávaniu, osobný rozvoj tela a ducha, pozitívnu skúsenosť, rozvoj priateľských vzťahov, lepší životný štýl rodín s deťmi, vplyv na kladné životné rozhodnutia detí a mládeže. „Ide nielen o športovú, ale aj rodinnú akciu, ktorá podporuje základné školy. Každá škola dostane naspäť svoje štartovné a tiež niečo od sponzorov. Podporujeme tiež zdravý životný štýl rodín, keď im ukazujeme, že aj takto sa dá stráviť voľný čas,“ uviedla Beranová.

„V prvom ročníku sa zúčastnilo 142 ľudí, v druhom vyše 300, potom 720, minulý rok bolo 803 účastníkov. Tento rok môže prísť ešte viac, no možno aj menej, ak by niekoho odradili zrušené najkratšie trate,“ konštatovala organizátorka podujatia.

Ako ďalej prezradila, trať bude skoro rovnaká, ako bola pred rokom, čiže sa beží popri Domanižanke. „Len sme zrušili najkratšie trate, keďže sme sa rozhodli celé podujatie zjednodušiť. Čím viac žiakov príde, tým viac škola dostane. Celý balík peňazí ide na podporu telesnej výchovy a športu na školách,“ doplnila. Školy prihlasujú svoje tímy, pričom každý individuálny účastník sa môže rozhodnúť, ktorú zo zapojených škôl vlastným výkonom podporí. Víťazná škola dostane víťazný Pohár Behu nádeje.

Súťažné kategórie sú odrážadlá (deti od 2 do 3 rokov, jazda na mini bicykloch bez pedálov /odrážadlách/ na 50 m), 500 m (žiaci 1. a 2. ročníka – beh na 500 m), 3 km (mládež do 15 rokov – beh na 3 km), 5 km (mládež, muži, ženy – beh na 5 km) a FUN (všetci – chôdza na 2 – 3 km). Štartovné pre žiakov sú 2 eurá pri registrácii vopred a 3 eurá v deň preteku, pre dospelých 10 eur (5 km) / 5 eur (FUN) pri registrácii vopred, v deň preteku 12 eur (5 km) / 6 eur (FUN). Registrovať sa možno online na stránke podujatia do stredy 6. júna 18:00, potom už len osobne v kine Mier. Vecnými cenami budú odmenení prví šiesti pretekári.

Časový rozpis V. ročníka Behu nádeje

  • 07:30 – 09:00 … registrácia a prezentácia účastníkov
  • 09:30 … mini bicykle bez pedálov (odrážadlá)
  • 09:40 … chôdza FUN pre potešenie – 2 – 3 km (podľa výberu)
  • 10:30 … beh na 500 m – chlapci
  • 10:45 … beh na 500 m – dievčatá
  • 11:00 … beh na 3 km – mládež do 15 rokov
  • 11:50 … hlavný beh na 5 km – mládež, muži, ženy
  • 12:45 … slávnostné vyhodnotenie a záver

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie