Filip Chudý Rôzne Kultúra

Ukážky práce záchranárov zblízka: Nielen deti si prídu v Považskej na svoje

Zložky integrovaného záchranného systému sa budú prezentovať v Považskej Bystrici. Kde a kedy môžete vidieť ich prácu?

Ilustračný obrázok k článku Ukážky práce záchranárov zblízka: Nielen deti si prídu v Považskej na svoje
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Základná škola SNP v Považskej Bystrici aj tento rok pripravila preventívnu akciu, na ktorej sa prezentujú zložky integrovaného záchranného systému a ich činnosť. Podujatie „112 deťom alebo aj DOD na šestke inak“ sa uskutoční už v nedeľu 7. apríla v čase od 14:00, pričom predpokladané ukončenie je o 17:00. Vstup na podujatie je voľný a pripravený je aj mokrý variant. Informovala o tom riaditeľka školy Jana Brigantová s tým, že prezentácie budú prebiehať priebežne počas celého podujatia na jednotlivých stanovištiach záchranných zložiek a špeciálne bude odprezentovaná práca kynológov a ukážky sebaobrany zo strany Wrestlingového klubu v Považskej Bystrici a ukážky boja zblízka Ozbrojených síl SR.

„Bude možnosť prehliadky záchranárskej techniky a výstroja, vozidiel zložiek integrovaného záchranného systému a partnerov podujatia. Podujatie začne privítaním, vyhodnotením a odmenením víťazov súťaže 112 na šestke. A hasením a vyslobodzovaním osoby z horiaceho vraku auta. Prisľúbenú máme účasť na podujatí všetkých zložiek integrovaného záchranného systému,“ povedala Brigantová.

Ako ďalej uviedla, zaujímavosťou tohto ročníka je, že po dohode s hematologicko-transfúznym oddelením našej nemocnice bola možnosť tento týždeň darovať krv. „Škola prostredníctvom našich rodičov a priateľov školy chce spropagovať darovanie krvi a pri propagácii integrovaného záchranného systému aj my chceme touto formou prispieť ku záchrane životov a viesť k tomu naše deti. Na podujatí vyhodnotíme, koľko ľudí bolo darovať krv,“ doplnila.

Opakovane po minulom roku tiež v škole zorganizovali literárnu a výtvarnú súťaž žiakov s tematikou 112 na šestke. V internetovom hlasovaní sa vo výtvarnej časti stal víťazom Dominik Židek a v literárnej časti Samuel Sopčák. Odmenení budú na podujatí v nedeľu, kedy si ceny prevezmú z rúk zástupcov jednotlivých záchranných zložiek.

Súčasťou podujatia je aj deň otvorených dverí ZŠ SNP. „Pripravených bude veľa zaujímavých aktivít pre deti aj pre dospelých, bude možnosť zoznámiť sa so zamestnancami školy a priestormi školy, priestor chceme dať aj našim budúcim prváčikom. Naše ZRŠ si pripravilo občerstvenie vo forme gulášu a pre veľký úspech z minulého ročníka zopakujeme opekačku špekáčikov vo fúriku. Pripravená bude školská kaviareň a cukráreň. Nezabudneme ani na pitný režim,“ ozrejmila Brigantová.

Bude tiež možnosť dať si určiť krvnú skupinu a iné zdravotné parametre. „Myslím si, že celý pripravený program je zaujímavý a preto je ťažké vybrať len jedno hlavné, najzaujímavejšie lákadlo podujatia. Našim cieľom je takouto formou a prezentáciou zložiek integrovaného záchranného systému poukázať na ich dôležitú časť práce a to pomoc pri ochrane a záchrane ľudského života, bezpečnosť a ochranu a záchranu majetku ľudí,“ dodala riaditeľka ZŠ SNP.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie