Filip Chudý Rôzne Práca

Údaje o nezamestnanosti: Považskobystrický okres v kraji zaostáva!

Najnovšie čísla o nezamestnanosti prezradili, že hoci si náš okres polepšil, stále sa nemá v rámci kraja čím chváliť. Aká je u nás nezamestnanosť?

Ilustračný obrázok k článku Údaje o nezamestnanosti: Považskobystrický okres v kraji zaostáva!
Zdroj: TASR

Ako informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, priemerná evidovaná miera nezamestnanosti klesla v apríli v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) medzimesačne o 0,29 % na úroveň 4,57 %. Po Trnavskom a Bratislavskom kraji bola tretia najnižšia spomedzi všetkých slovenských regiónov.

Čo sa týka samotného Považskobystrického okresu, v ňom síce v apríli priemerná nezamestnanosť medzimesačne opäť klesla, tentoraz na úroveň 5,39 %, lenže stále je spomedzi deviatich okresov TSK druhá najvyššia.

Najvyššia miera nezamestnanosti v našom kraji bola v apríli v okrese Prievidza (6,44 %), po okrese Považská Bystrica nasledovali okresy Partizánske (4,88 %), Bánovce nad Bebravou (4,82 %), Púchov (3,76 %), Myjava (3,72 %), Nové Mesto nad Váhom (3,59 %), Ilava (3,51 %) a Trenčín (3,29 %). Priemerná miera nezamestnanosti na Slovensku klesla v apríli medzimesačne o 0,30 % na úroveň 7,74 %. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (24,40 %) a najnižšia v okrese Piešťany (2,61 %).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zápisy: ZOZNAM najžiadanejších považskobystric­kých škôl

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie