Filip Chudý Kultúra

Týždeň v Považskej neponúka len vianočné trhy: Zahrať nám prídu aj Kollárovci

Posledný adventný týždeň so sebou prináša aj viaceré zaujímavé akcie v Považskej Bystrici. Kde a kedy sa budú konať?

Ilustračný obrázok k článku Týždeň v Považskej neponúka len vianočné trhy: Zahrať nám prídu aj Kollárovci
Zdroj: TASR

Vianočné trhy

16. – 20. decembra, pred mestským úradom

Počas tohto pracovného týždňa sa môžete odreagovať aj na vianočných trhoch. Stánky s občerstvením a ručnými výrobkami budú k dispozícii počas trhov denne od 10.00 do 19.30 h. Program bude bývať podvečer. Viac v odkaze.

Dievčatko so zápalkami

17. decembra o 17:00, kino Mier

Ďalšie zo série divácky úspešných vianočných predstavení Baletnej školy Pointe. Legendárna rozprávka Hansa Christiana Andersena v slávnostnom vianočnom prevedení.

Stretnutie mamičiek

18. decembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Hokej: Považská Bystrica – Levice

18. decembra o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti bojujú o play-off, preto potrebujú každý bod. V súboji proti Leviciam ich čaká dôležitý duel.

Vianočné vystúpenia

19. decembra o 17:00, ZUŠ IWK

Ateliér Milana Sládka na Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa bude dejiskom predstavenia žiakov DDS IMRO. V programe sú viaceré vystúpenia.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

19. decembra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Najkrajšie Vianoce s Kollárovcami

20. decembra o 18:00, športová hala

Jedinečný a originálny vianočný koncert, kde zaznejú vianočné koledy, goralské a autorské koledy. Samozrejme nebudú chýbať ani najväčšie pecky od kapely Kollárovci.

Troll: Príbeh o chvoste

21. decembra o 16:00, kino Mier

Tvorcovia obľúbeného Shreka a postavičiek z Madagaskaru prichádzajú s novou rozprávkou, Troll: Príbeh o chvoste. Pokojné spolunažívanie v kráľovstve trollov Ervod je narušené, keď zlomyselný Grimmer premení kráľa Groma na kameň a jeho chvost ukryje v temnom Zakázanom lese. Animovaný film.

Hádzaná: Považská Bystrica – Prešov

21. decembra o 18:00, športová hala

Považskobystrických hádzanárov čaká rozlúčka s týmto rokom. Pričom v nej pôjde o priamy súboj o prvé miesto v extralige.

Star Wars: Vzostup Skywalkera

21. a 22. decembra o 18:30, kino Mier

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spoja sily, aby vzali divákov na epickú výpravu do praďalekej galaxie vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera. V strhujúcom závere Ságy Skywalkerov se zrodia nové legendy a odohrá sa konečný boj za slobodu galaxie.

Vianočný koncert Márie Porubčinovej a hostí

22. decembra o 15:30, Kostol Navštívenia Panny Márie Považská Bystrica

Vianočný koncert sopranistky Márie Porubčinovej. Hosťami budú operný spevák Filip Tůma a Róbert Pechanec (klavírny sprievod).

Ľadové kráľovstvo 2

22. decembra o 16:00, kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné… Animovaný film.

Hokej: Považská Bystrica – Dubnica

22. decembra o 17:30, zimný štadión

V predposlednom domácom stretnutí v tomto roku odohrajú považskobystrickí hokejisti považské derby proti Dubnici.

Vianočnica

ZUŠ IWK

Trh pre verejnosť, na ktorom prebieha predaj výrobkov od žiakov školy. Výťažok pôjde na dobrú vec. Podujatie prebieha v budove školy do 19. decembra. A to v pondelok až piatok od 13.00 do 18.00 h.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstava bola kvôli záujmu verejnosti predĺžená do 20. decembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Príbehy v Cooltajneri

KC Cooltajner

Vďaka spolupráci s Post Bellum sa do Považskej Bystrice podarilo priniesť dve putovné výstavy: 30 rokov slobody k výročiu Novembra 89 a Príbehy 20. storočia. Obe si v okolí Cooltajneru budete môcť pozrieť až do konca roka.

Zlatica Jurisová Plešková / Reminiscencie

MG ART Galéria

Výstava Zlatice Jurisovej Pleškovej s názvom Reminiscencie potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika potrvá do 3. januára 2020. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11.00 h do 16.00 h.

Výtvarníci deťom

ZUŠ IWK

Dobročinná predajná výstava v priestoroch školskej galérie Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa s názvom Výtvarníci deťom potrvá do 10. januára.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Najnovšia kolekcia žánrovo rôznorodých fotografií od dvanástich autorov, členov fotoklubu Fénix. Výstava potrvá do 5. februára 2020 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzerá na trhoch v Považskej Bystrici.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie