Šport Iné športy

Tvrdá práca bez alibizmu: Považská za titulom aj s novinkou pre fanúšikov

Prerušená sezóna sa dostáva do svojej rozhodujúcej fázy. Na jej konci sa chcú tešiť z titulu Považskobystričania.

Ilustračný obrázok k článku Tvrdá práca bez alibizmu: Považská za titulom aj s novinkou pre fanúšikov
Zdroj: Rastislav Búgel

V Slovenskej hokejbalovej extralige mužov začína play-off. HBK PROTEF Považská Bystrica sa stretne vo štvrťfinále proti HBC Košice. Prvé dva zápasy sa hrajú u nás v sobotu 27. a v nedeľu 28. júna zhodne o 13.00 h.

Manažér klubu Martin Kolek povedal, že vzhľadom na súčasný káder a výsledky v ostatných dvoch sezónach by bolo alibistické tvrdiť, že nemáme najvyššie ciele. „Nebude to však jednoduché, keďže sú tam ďalšie 3–4 tímy, ktoré by tiež chceli o titul zabojovať,“ vyjadril sa.

Káder v plnej sile

Už aj tak silný považskobystrický káder, v ktorom je viacero majstrov sveta, vystužilo ďalšie známe meno – Patrik Svitana, hokejbalový majster sveta a tiež hokejový reprezentant. „Každý vie, aký kvalitný hráč to je. Preto by bolo obrovskou chybou ho neangažovať. A hoci máme ešte nejaké alternatívy na trhu, ktoré by sme mohli vytiahnuť pri prípadnej maródke v kádri, aká nás postihla pred rokom, do play-off ideme s tým, čo máme,“ uviedol Kolek a doplnil, že aktuálne sú v plnej sile, keďže sa im uzdravili aj rekonvalescenti.

S Košicami sme sa stretli aj v poslednom kole základnej časti, pričom sme na ich pôde prehrali 1:0. „Nemám rád športové klišé typu dobrá facka pred play-off. V kádri máme majstrov sveta a tiež dlhoročných hráčov extraligy, ktorí prešli ťažkými zápasmi. Prehra z Košíc je teda taký výkričník, že pokiaľ chceme dosiahnuť úspech, musí každý na ihrisku makať,“ konštatoval klubový manažér.

Novinka pre fanúšikom

Hokejbal a futbal sú jediné športy, ktoré sa aktuálne na Slovensku hrajú, čo sa odráža aj na mediálnom záujme. Zároveň však musia dodržiavať aj naradenia Úradu verejného zdravotníctva. Kolek preto verí, že fanúšikovia budú disciplinovaní a dodržia nariadenia, ktoré budú na zápasoch platiť.

Zároveň pre nich pripravili novinku, ktorou je tombola o zaujímavé ceny v každom domácom zápase počas vyraďovacej časti sezóny. „Žrebovať sa bude vždy počas druhej prestávky. Zapojiť sa do nej možno tak, že zaplatíte dobrovoľné vstupné. Ten, kto tak urobí, dostane tombolový lístok,“ vysvetlil manažér HBK PROTEF.

Sen klubu

Aj vďaka jeho kvalitnej práci sa urobilo pre úspech mimo ihriska pomaly už všetko, čo sa v slovenských podmienkach spraviť dá. Chýba tomu už len tá povestná čerešnička v podobe majstrovského pohára nad hlavou.

Osobne však bude predovšetkým spokojný, keď sa im budú vyhýbať zranenia a choroby. „Po športovej stránke je však snom celého klubu vyhrať titul. Boli by sme sklamaní, ak by to nevyšlo. Ale je to šport, preto sa ešte len ukáže, kto bude mať v rozhodujúcich okamihoch viac šťastia. My však robíme všetko preto, aby sme vystúpili až na vrchol,“ dodal.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

OBRAZOM: Nitrianski Rytieri - PROTEF Považská Bystrica 2:9
13
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie