Filip Chudý Iné športy

Trio Považskobystričanov sa dočkalo pocty: Kto nás bude reprezentovať?

Zápas hviezd prvej hokejovej ligy sa blíži. Nebudú v ňom chýbať ani traja hráči Považskej Bystrice. Čo o svojich nomináciách prezradili?

Ilustračný obrázok k článku Trio Považskobystričanov sa dočkalo pocty: Kto nás bude reprezentovať?
Zdroj: Milan Kováčik

V sobotu 13. januára o 16:00 sa v Prešove uskutoční tretí ročník Zápasu hviezd St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy. V prvom ročníku mal náš klub HK 95 Považská Bystrica z vtedajšieho kádra len jedného zástupcu (Jakub Niník), v druhom dvoch (Slavomír Hriňa, Ján Zlocha ml.), no a teraz bude „panterov“ reprezentovať hneď trojica hráčov. Ide o obrancov Lukáša Dubeňa, Jána Nahálku a útočníka Jána Zlochu ml., ktorý si svoju účasť po roku zopakuje. Všetci nastúpia v HUJER teame, čiže v tíme Martina Hujsu.

Tento historicky šiesty najlepší strelec extraligy a aktuálne hráč Skalice si HK 95 vybral v kapitánskej voľbe spolu s HK Skalica, HC Osmos Bratislava, HC Topoľčany a HK Gladiators Trnava. Trénermi HUJER teame sú Ľubomír Hurtaj (HC Topoľčany), Michal Ružička (HK Skalica). Súperom mu bude HOPKY team na čele s kapitánom Ladislavom Hopkovičom a jeho členmi sú vybraní hráči zo zvyšných piatich tímov súťaže. Jedným z nich je aj Michal Kokavec (Dubnica), ktorý v tejto sezóne hral aj za HK 95.

„Túto nomináciu vnímam ako ocenenie za prácu, ktorú robím vo svojom klube. Snažím sa ju robiť čo najlepšie, hoci nie vždy to ide. Na podujatie sa už teším, veď sa tam stretnem aj s viacerými známymi, spolu odohráme dobrý zápas pre divákov, ktorý ich bude verím baviť. Je to totiž akcia práve pre nich,“ povedal Ján Zlocha ml., ktorý si praje čo najväčšiu návštevu.

Lukáš Dubeň si chce toto podujatie poriadne užiť, berie preto podľa vlastných slov zrejme aj frajerku, s ktorou si chcú urobiť pekný deň. „Je to pre mňa pocta. Ešte som nebol na takomto podobnom podujatí. A hoci som v tejto sezóne neodohral veľa prvoligových zápasov, som rád, že som dostal takúto príležitosť. Ani som nad tým pôvodne neuvažoval, hoci som vedel, že sa chystajú nominácie,“ uviedol Dubeň s tým, že v Považskej Bystrici ide hokej hore, keďže tento ročník je výrazne lepší od tých predošlých, čo sa odrazilo aj v nomináciách na zápas hviezd.

Tešilo ho, že nomináciu dostali aj jeho spoluhráči, pričom pre mladého 18-ročného Jána Nahálku to bude podľa neho veľká motivácia. „Som stále mladý hráč, o to viac si teda tú nomináciu cením. Vôbec som ju nečakal. Je to pre mňa pocta si zahrať s takými hráčmi, ktorí už majú niečo odohrané. Naozaj si veľmi vážim, že na takéto podujatie vôbec môžem ísť,“ konštatoval Nahálka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prichádza kľúčový zápas kvalifikácie: Slováci sa chcú v Považskej pokúsiť o zázrak

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie