Filip Chudý Rôzne Video

Tri považskobystrické časti s novinkou: V parkoch to bude hravšie! VIDEO a FOTO

V Považskej Bystrici na troch miestach pribudli nové špeciálne stoly, ktoré by mali naše oddychové miesta urobiť ešte atraktívnejšími. Veď pozrite.

Ilustračný obrázok k článku Tri považskobystrické časti s novinkou: V parkoch to bude hravšie! VIDEO a FOTO
15
Galéria

Mesto Považská Bystrica sa aj v tomto roku uchádzalo o financie z participatívno-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Do neho bolo treba poslať projekty, ktoré museli byť schválené, pričom potom už následne prebehlo verejné hlasovanie, ktoré určilo, ktoré projekty TSK finančne podporí. Ľudia si okrem iného vybrali aj mestský projekt „Hravo v parku“, vďaka ktorému v týchto dňoch v Považskej Bystrici pribudli tri nové šachové stoly s taburetkami. Mesto na ne získalo sumu 1800 eur a sľubuje si od toho lepšie možnosti využitia voľného času Považskobystri­čanov.

„Občania si môžu prostredníctvom tejto malej exteriérovej hry a jednej z najvšestran­nejších logických hier na svete cvičiť logiku a strategické myslenie v príjemnom prostredí. Každý kto bude mať záujem si môže túto malú exteriérovú hru zahrať, postačí keď si prinesie figúrky a nájde správneho partnera pre hru,“ povedala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

Šachové stoly s taburetkami sa umiestnili na troch miestach. Prvým je Park Mládeže, ktorý sa nachádza v blízkosti stredných i základných škôl a Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa. Okrem študentov ho navštevujú rôzne vekové kategórie občanov. V blízkosti parku sa nachádza aj Centrum denných centier seniorov. Druhým miestom je park na Dukelskej ulici na sídlisku Lány. „Obyvateľmi tohto sídliska sú predovšetkým starší obyvatelia. V blízkosti tohto miesta sa nachádza aj Centrum voľného času v Považskej Bystrici, ktoré má tradične v ponuke krúžkov, práve aj šachový. Tejto hre sa dlhodobo venuje tiež aj niekoľko šachových klubov, ktoré fungujú na území mesta už niekoľko rokov,“ uviedla hovorkyňa.

Tretím miestom je sídlisko Rozkvet, konkrétne v priestore detského ihriska pod kaplnkou. „Ide o priestor, ktorý je oddychovým miestom obyvateľov tohto sídliska. Navštevujú ho predovšetkým rodiny s deťmi, študenti, ale aj starší obyvatelia. Malé exteriérové hry sú medzi obyvateľmi čoraz populárnejšie, a to nielen kvôli ľahkej dostupnosti, ale aj kvôli ich finančnej nenáročnosti,“ doplnila Pagáč Kováčiková s tým, že cieľom projektu bolo kúpiť a osadiť malý šach na miestach, ktoré sú prístupné každému a sú navštevované rôznymi vekovými kategóriami.

Zdroj: Dnes24.sk

Osadením šachových stolov sa rozšíria možnosti pre zmysluplné trávenie voľného času obyvateľov mesta, pričom sú dostupné pre všetkých zadarmo. Treba si však musia doniesť vlastné šachové figúrky. Mesto ale uvažuje nad tým, že zakúpi sadu šachových figúrok, ktorá by sa využívala pri väčších akciách. V predbežnom pláne je napr. šachový turnaj na Lánoch. Na týchto stoloch sa však môžu hrať aj iné hry – dáma, domino, karty atď.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Hravo v považskobystrických parkoch: Na týchto miestach pribudli šachové stoly
15
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie