Filip Chudý Basketbal

Tréner považskobystrických basketbalistov smerom k hráčom: Profesionál nemôže žiť ako priemerný tínedžer

Mladí basketbalisti z Považskej Bystrice obsadili na slovenskom šampionáte nepopulárne štvrté miesto. No ich tréner vidí v mužstve perspektívu, lenže budúcnosť záleží na samotných hráčoch.

Ilustračný obrázok k článku Tréner považskobystrických basketbalistov smerom k hráčom: Profesionál nemôže žiť ako priemerný tínedžer
Zdroj: Dnes24.sk

Basketbaloví kadeti IMC Slovakia Považská Bystrica obsadili na finálovom turnaji o titul majstra Slovenska nepopulárne štvrté miesto. Ich tréner Andrej Péli nám v stredu zhodnotil samotné vystúpenie na ňom, teraz sa spolu s ním pozrieme na budúcnosť tohto tímu.

„V našom tíme sa určite nachádzajú perspektívni hráči, menovať ich však nebudem. Paradoxne v otázkach budúcnosti má pre nás štvrté miesto ďaleko väčší význam ako medaila, pretože sa jedná o dobre mierenú facku, ktorá prišla v najvhodnejšej chvíli. Ak sa chce niekto živiť basketbalom ako hráč, nemôže už v tomto veku žiť život priemerného slovenského tínedžera. Až taký talent, ktorý by dokázal skĺbiť tieto dve entity, sa v našom družstve nenachádza,“ povedal Andrej Péli.

Nastávajúcu sezónu čaká hráčov z tohto tímu, ktorí sa narodili v roku 1999, prechod do juniorky. „Bude to pre nich nesmierne náročné. Letný časový fond na prípravu nepustí a okrem kondičnej prípravy si určite treba nájsť priestor aj na náročné prípravné stretnutia,“ vyjadril sa tréner považskobystrických kadetov. Hráči narodení v roku 2000 môžu pokračovať ako kadeti. „Tí najlepší by mali zbierať cenné skúsenosti v juniorskej súťaži a následne ich zodpovedne potvrdiť v kadetskej lige, kde sa určite bude očakávať úspech. Ako to celé dopadne uvidíme o rok. Na krotení neposlušnej oranžovej lopty treba pracovať dlhodobo a systematicky,“ dodal Andrej Péli.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrickí kadeti bez medaily: Tréner im vytkol tieto chyby, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie