Krimi

Tragédia pri Považskej: Muž vstúpil pred vlak a nemal šancu

Za ostatný týždeň vyhaslo na slovenských tratiach niekoľko životov. Nešťastie sa nevyhlo ani nášmu regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia pri Považskej: Muž vstúpil pred vlak a nemal šancu
Zdroj: TASR

V uplynulom týždni vlaky na slovenských tratiach zrazili päť ľudí, štyria z nich po zrážke zomreli. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč.

Zoznam nešťastí

V pondelok 11. mája vlak zrazil a usmrtil muža, ktorý tesne pred vlakom vstúpil do priechodného prierezu koľaje, v úseku Výhybňa Milochov – Púchov.

V utorok 12. mája vlak v Trenčianskej Teplej zrazil a usmrtil muža, ktorý stál pri protihlukovej stene a pred vlakom narušil priechodný prierez koľaje. K ďalšej smrteľnej zrážke došlo v piatok 15. mája medzi Košicami a Kostoľanmi nad Hornádom. V nedeľu 17. mája vlak v Žiline zrazil a usmrtil muža, ktorý si tesne pred vlakom ľahol do koľaje a položil si hlavu na temeno koľajnice. V sobotu 16. mája v Banskej Bystrici nezistený vlak zrazil muža a amputoval mu nohu. Po ošetrení muža záchranári previezli do nemocnice.

Pokusy o samovraždu

Na železnici došlo minulý týždeň aj k trom pokusom o samovraždu, konkrétne na zastávke Dunajov, v úsekoch Pezinok – Šenkvice a Hlohovec – Leopoldov.

ŽSR opakovane vyzývajú všetkých vodičov, chodcov a cyklistov na opatrnosť v okolí železničnej trate. „Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer, a následky zrážky s ním bývajú fatálne," varuje Lukáč.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie