Filip Chudý Rôzne

Tradičný Silvester v Považskej je ZRUŠENÝ: Peniaze sa presunuli SEM

Silvestrovský ohňostroj v Považskej Bystrici nebude. Ušetrené peniaze majú ísť na túto vec.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný Silvester v Považskej je ZRUŠENÝ: Peniaze sa presunuli SEM
Zdroj: Ľubomír Palušák

Vítanie Nového roka bude v Považskej Bystrici bez ohňostroja. Za ušetrené peniaze kúpi radnica sonografický prístroj pre Nemocnicu s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici. Ako informoval primátor Považskej Bystrice Karol Janas, sonografický prístroj s dopplerom pomôže aj pri liečbe komplikovaných stavov pacientov s ochorením COVID-19.

Zrušené

„Tohtoročné silvestrovské oslavy, ktoré bývajú tradične spojené s kultúrnym programom pred mestským úradom a ohňostrojom, sa vzhľadom k aktuálnej situácii konať nebudú,“ oznámilo mesto na svojej stránke.

„Situácia so šírením pandémie nového koronavírusu nie je dobrá, počty nakazených stále pribúdajú a od toho sa odvíjajú aj opatrenia, ktoré prijal Úrad verejného zdravotníctva SR. Výrazné obmedzenia majú všetky kultúrne a spoločenské podujatia. Vzhľadom na to nie je možné organizovať tak, ako bolo zvykom, silvestrovský program. Preto sme sa rozhodli, že zrušíme aj ohňostroj,“ povedal Janas.

Peniaze na COVID oddelenie

Po dohode s riaditeľom NsP Igorom Steinerom kúpia prístroj, ktorý bude môcť využívať interné oddelenia a teraz covidové oddelenie. „Celkovo sme na jeho kúpu vyčlenili 12 000 eur. Zdravotníci aktuálne zažívajú obrovský nápor, ľudia pracujúci v nemocniciach to nemajú ľahké a veríme, že im práve tento dar aspoň čiastočne pomôže pri ich práci a zároveň bude prínosom pre pacientov,“ zdôraznil primátor.

„Som nesmierne rád, že mesto nemocnici zakúpi sonografický prístroj s dopplerom na vyšetrenie ciev. Ten je možné využiť na internom oddelení a angiologickej ambulancii. Keďže jedna z komplikácií covidových pacientov sú trombózy ciev a pľúcne embólie, bude nám tento prístroj nápomocný v aktuálnej situácii práve tu,“ uviedol Steiner.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie