Samospráva Video

Toto sme v Považskej ešte nemali: Netradičné rokovanie na VIDEO a FOTO

Rokovanie považskobystrických poslancov v čase pandémie prinieslo netypické zábery. A tiež aj potešiteľnú správu pre verejnosť.

Zdroj: Dnes24.sk

Iba druhé zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici v roku 2020 sa konalo v utorok 5. mája. Zvolané bolo preto, že podľa Zákona o obecnom zriadení musí zasadnúť najmenej raz za tri mesiace. A keďže to predchádzajúce bolo 6. februára, zvolali ho na poslednú chvíľu.

Trvalo však len necelých sedem minút, počas ktorých sa rýchlo zahlasovalo za dva formálne body (správa o kontrole plnenia uznesení MR a MsZ, zmena tajomníčky finančnej komisie). Primátor mesta Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ) uviedol, že zámerne zvolili len také, ku ktorým nebýva diskusia.

Prvýkrát dva prenosy

Zaujímavé bolo tým, že poslanci boli rozmiestnení na väčšom priestore, museli mať rúška a rukavice, pričom z neho bola navyše vylúčená verejnosť. Navyše vôbec prvýkrát z neho boli dokonca až dva priame prenosy. Prvý už tradične ponúklo občianske združenie Budúcnosť pre Považskú Bystricu na svojej facebookovej stránke, ktoré ich na vlastné náklady robí už viac ako dva roky.

Po viacerých podnetoch od občanov nášho mesta, ktoré zazneli k tejto téme aj na viacerých predchádzajúcich zasadnutiach, prikročilo premiérovo k výrobe priameho prenosu zo zastupiteľstva aj mesto. „Okrem toho, že zasadnutie budú natáčať obe regionálne televízie, prinesieme vám od 13.30 hod. live stream cez facebook,“ informovalo mesto v pondelok podvečer krátko na to, ako o svojom chystanom prenose informovala stránka Budúcnosť pre Považskú Bystricu.

Majú byť pravidelne

Mikuláš Prokop neskôr na nej uviedol, že hoci ešte v pondelok volal na mestský úrad, neoznámili mu, že idú robiť priamy prenos. „Je nepochybné, že sa tak rozhodli na poslednú chvíľu. Každopádne kvitujem a dúfam, že to bude pravidlom. Ide o zlepšenie informovania verejnosti,“ doplnil.

Janas v utorok po zastupiteľstve oznámil, že prenosy z neho odteraz budú robiť pravidelne. „Po vzore Trenčianskeho samosprávneho kraja (župa ich robí už dlhé roky, pozn.) sme začali so streamovaním zastupiteľstva. Predpokladám, že o to bude záujem, preto ich budeme vyrábať, aby si každý Považskobystričan mohol pozrieť o čom sa rokuje,“ dodal s tým, že ďalšie zasadnutie MsZ musí byť skôr ako za tri mesiace, keďže niektoré rozhodujúce dokumenty musia mať do konca júna schválené.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

FOTO zo zarúškovaného zastupiteľstva v Považskej Bystrici
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie